Komunikacja w komunikacji

DSC07816

Dzięki odpowiedniej polityce kadrowej w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Ostrowcu Świętokrzyskim nie brakuje kierowców. Zdecydowanie gorsza sytuacja jest w innych miastach. Dzisiaj w Hotelu Red odbyła się konferencja poświęcona zasobom ludzkim w przedsiębiorstwach komunikacyjnych.

– Po raz ostatni spotkanie tej rangi w naszym mieście odbywało się 12 lat temu – mówi prezes MPK Jarosław Kateusz. – Dzisiaj będziemy dyskutować na temat komunikacji wewnętrznej w przedsiębiorstwach komunikacji miejskiej. Na postawie specjalnie opracowanej ankiety możemy dojść do wniosku, że w dużych miastach zaczyna brakować kierowców. Ostrowiec jest jednym z niewielu miast, gdzie takie problemy nie występują. Nasi goście chcą się dowiedzieć czemu to zawdzięczamy. Nasze działania skupiają się na kadrze. Pracownicy mają umowy o pracę. Mają jasno wyznaczoną ścieżkę kariery, a co za tym idzie wzrost wynagrodzenia. Poza tym warunki jakie proponujemy są lepsze od tych jakie proponuje konkurencja.mpk sympozjumDSC07810DSC07812DSC07822DSC07813DSC07818DSC07805DSC07824DSC07817

W spotkaniu uczestniczył prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, przewodnicząca rady miasta Irena Renduda – Dudek, wiceprzewodniczący Stanisław Choinka, zaproszeni goście i prelegenci.

– Sytuacja w MPK jest stabilna, a w ciągu ostatnich trzech lat została wykonana dobra praca w tej firmie – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński.- Zaczęła się drobna wymiana taboru, poprawiamy infrastrukturę przystanków. To ważne, że dzisiejsze spotkanie odbywa się w naszym mieście. Jest to okazja do wymiany poglądów i spotkania z fachowcami z branży komunikacyjnej.

– Dla nas niezwykle ważne jest bezpieczeństwo pasażerów – mówi dyrektor do spraw technicznych MPK w Ostrowcu Stanisław Choinka. – Stale uaktualniamy rozkłady jazdy. Bierzemy pod uwagę sugestie pasażerów. Autobusy są w barwach biało- czerwonych i dzięki temu są dobrze rozpoznawalne na mieście.

Polecamy również