Eliminacyjny mecz piłkarzy ręcznych w Ostrowcu

polska kosowo

W środę, 24 października o godzinie 18 w hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Świętokrzyskiej w Ostrowcu, reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych, meczem z Kosowem zainauguruje występy w kwalifikacjach EHF EURO 2020.

Z tej okazji dzisiaj w urzędzie miasta odbyła się specjalna konferencja z udziałem; władz miasta, prezesów KSZO Ostrowiec, przedstawicieli Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

– Chciałbym serdecznie podziękować, za to, że nasze miasto będzie gospodarzem tak ważnego dla polskiej kadry meczu – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Ostrowiec ma bogate tradycje związane z piłką ręczną. Jest to to dyscyplina sportu, która w naszym mieście stoi na wysokim poziomie i nie brakuje tu fanów szczypiorniaka. Mamy piękne obiekty sportowe, które muszą tętnić życiem. Sport jest niezwykle ważny. Kształtuje charakter młodych ludzi, uczy ich zasad fair play, czego niestety nie mogę powiedzieć o polityce. To, że mamy możliwość zaprezentowania w naszym mieście meczów z udziałem reprezentantów Polski to zasługa wielu ludzi, za co im serdecznie dziękuję. Sport także przysługuje się do budowania pozytywnej marki miasta, a Ostrowiec jest miastem przyjaznym do życia, pracy, nauki,uprawniania sportu.

Henryk Szczepański I wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce podkreślił, że seniorzy będą gościć w Ostrowcu po raz pierwszy.

– Tu spotkaliśmy bardzo dobre warunki do rozmów w sprawie organizacji tego ważnego meczu – mówi Henryk Szczepański. – Dzięki Panu Prezydentowi Górczyńskiemu, pracownikom MOSiR oraz działaczom KSZO wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik. Dla nas jest to niezwykle ważne spotkanie, które rozpocznie walkę o udział w finałach Mistrzostw Europy, a w konsekwencji być może także do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Za rok KSZO obchodził będzie 90 – lecie istnienia.DSC03447DSC03456DSC03457DSC03453

-Taki mecz to będzie kolejna promocja i zachęta dla młodzieży do uprawiania sportu- mówi prezes KSZO Ostrowiec Piotr Dasios. – Ostrowiec kocha sport co widać na wielu sportowych imprezach.

-Jest to zwieńczenia i nagrodzenie naszej wieloletniej pracy- mówi Karol Szewczyk, wiceprezes KSZO ds piłki ręcznej. – Mecz rozgrywany w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy w ostrowieckiej hali to dla nas zaszczyt.

Łukasz Dybiec, wiceprezes KSZO do spraw boksu serdecznie zaprosił wszystkich kibiców na międzypaństwowy mecz bokserski Polska – Litwa, który odbędzie się w hali MOSiR 26 października o godzinie 18.

Polecamy również