Wspaniali aktorzy z „Bronka”. Spektakl po angielsku

henryk

Henryk VIII i Jego sześć żon” to tytuł sztuki teatralnej wystawionej dzisiaj w kinie „Etiuda” przez uczniów klasy lingwistycznej III Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego. Młodzi aktorzy wystawili sztukę w języku angielskim, czym wzbudzili powszechny aplauz.DSC06709DSC06714DSC06722DSC06721DSC06723DSC06739DSC06720DSC06698DSC06700DSC06701DSC06708DSC06704

– Pomysł wystawienia tej sztuki zrodził się na jednej z lekcji języka angielskiego podczas oglądania filmu o Henryku VIII – mówi Marta Dytkowska, nauczyciel języka angielskiego w L.O. nr III.- Uczniowie wpadli na pomysł, żeby napisać scenariusz i wyreżyserować sztukę teatralną. Najpierw chcieliśmy wystawić spektakl tylko w naszej szkole, ale zainteresowanie było bardzo duże i dlatego zdecydowaliśmy się zaprezentować się na deskach kina „Etiuda”. Aktorzy, którzy dzisiaj wystąpili to uczniowie zafascynowani językiem angielskim. Chcieli pokazać, że język angielski to nie tylko nauka, ale także pasja i zabawa.

– Przygotowanie do premiery trwało kilka miesięcy – dodaje Aneta Barańska nauczyciel języka angielskiego w L. O. nr III . Uczniowie sami napisali scenariusz, opracowali reżyserie, uszyli kostiumy. Spektakl zawiera elementy humorystyczne. Występuje w nim 20 osób. Reżyserami są Daria Kwiatkowska i Patrycja Kęska, oczywiście nasze uczennice. W tej sztuce występują uczniowie 3 klasy lingwistycznej i jeden uczeń klasy biologiczny – chemicznej.

Młodzi aktorzy i ich opiekunowie nie wykluczają tego, że sztuka o Henryku VIII zostanie wystawiona także w innych miastach. Byłaby to wspaniała promocja naszego miasta, w którym nauka języków obcych jest priorytetem i oczywiście dla szkoły.

Polecamy również