Kilkadziesiąt lat miłości

zlote gody 23 luty

Niezwykle miła uroczystość odbyła się dzisiaj w Pałacu Ślubów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Państwo – Stefania i Edmund Krawczykowie świętowali Szmaragdowe Gody czyli 55 – rocznicę ślubu. Natomiast Państwo: Zofia i Józef Adamscy, Elżbieta i Stefan Wesołowscy oraz Bogumiła i Stefan Winiarczykowie obchodzili Złote Gody czyli 50 rocznicę wstąpienia w związek małżeński. Z tej okazji prezydent miasta Jarosław Górczyński wręczył dostojnym jubilatom medale „ Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadawane przez prezydenta RP. Pan prezydent złożył także jubilatom życzenia zdrowia i samych radosnych dni.

-Medale te są nagrodą za to, że wytrwaliście w miłości, że byliście wierni złożonej wiele lat temu przysiędze – mówił prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. -Receptą na udane małżeństwo jest miłość, przyjaźń i umiejętność pójścia na kompromis. Serdecznie gratuluję.

Małżonkowie podkreślili, że tajemnicą małżeńskiego szczęścia jest wzajemny szacunek i tolerancja wobec drugiej osoby. Parom towarzyszyła najbliższa rodzina – dzieci i wnuki i prawnuki. Po część DSC06828DSC06829DSC06844DSC06845DSC06848DSC06855DSC06864DSC06859DSC06862DSC06857DSC06860DSC06847DSC06837DSC06836DSC06839DSC06838DSC06830DSC06841DSC06871DSC06869DSC06866DSC06874DSC06870DSC06877oficjalnej było gromkie „Sto lat”, moc życzeń i kwiatów.

Stefania i Edmund Krawczykowie świętują szmaragdowe gody.

Pani Stefania urodziła się i wychowała w Wólce Bodzechowskiej. Pan Edmund przyszedł na świat w 1937 roku w Grocholicach. Młodzi poznali się w 1963 roku na zabawie tanecznej w Bodzechowie. Latem tego samego roku, po trzech miesiącach znajomości, stanęli na ślubnym kobiercu. Pani Stefania pracowała w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pan Edmund swą karierę zawodową związał
z ostrowiecką hutą. Był murarzem kadzi przemysłowych. Państwo
Krawczykowie wychowali dwoje dzieci: córkę Krystynę i syna Zygmunta. Dzisiaj przebywają na zasłużonej emeryturze, ciesząc się spokojem i obecnością bliskich. Są szczęśliwymi dziadkami czterech wnuczek: Anety, Agnieszki, Elżbiety i Niny. Mają ukochanego prawnuka Mateusza.

Zofia i Józef Adamscy świętują złote gody.

Pani Zofia pochodzi z Wzorów. Przyszła tam na świat w 1950 roku. Po ukończeniu szkoły podstawowej przeprowadziła się z rodzicami do naszego pięknego miasta. Pan Józef urodził się w 1947 roku w Psarach. Jest absolwentem Zasadniczej Szkoły Budowlanej w Kielcach i Technikum Budowlanego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Latem 1968 roku przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Ostrowcu Świętokrzyskim Szanowni Jubilaci złożyli przysięgę małżeńską. Pani Zofia podjęła pracę w ostrowieckiej hucie. Pan Józef rozpoczął swą karierę zawodową w Kombinacie Budowlanym, następnie pracował w Ostrowieckich Zakładach Materiałów Ogniotrwałych.

Jak wspominają Państwo Adamscy, były to ciężkie czasy ale dzięki wytrwałości, zaangażowaniu i wzajemnemu wsparciu przetrwali niedogodności i cieszą się teraz wspólnym czasem na emeryturach. Są szczęśliwymi rodzicami syna Dariusza i córki Eweliny. W ich życie wnoszą wielką radość wnuki: Patrycja, Bartłomiej i Patryk.

Elżbieta i Stefan Wesołowscy świętują złote gody.

Państwo Wesołowscy są rodowitymi mieszkańcami Ostrowca. Pan Stefan przyszedł na świat w 1933 roku, pani Elżbieta dziesięć lat później. Ona zawsze uśmiechnięta, wulkan energii, on oaza spokoju. Spotkali się i postanowili przejść przez życie razem. Studiowali na akademiach medycznych, pani Elżbieta w Poznaniu, pan Stefan w Lublinie. Dzieliła ich cała Polska, lecz dla ich miłości nie było to żadną przeszkodą, codziennie pisali do siebie listy, spotykali się tak często jak tylko mogli. W lecie 1968 roku w rodzinnym mieście ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Wrócili do Ostrowca Świętokrzyskiego z dyplomami lekarzy i rozpoczęli pracę w ostrowieckim szpitalu. Niedługo potem przyszły na świat ich córki: Marta i Katarzyna. Państwo Wesołowscy przez cały czas łączyli pracę z rolą rodziców. Teraz przebywają na emeryturze. Pani Elżbieta nie lubi się nudzić, uwielbia literaturę i sport. Pan Stefan jest zapalonym wędkarzem i miłośnikiem krzyżówek. Swój czas poświęcają rodzinie i przyjaciołom nie zapominając przy tym o sobie. Szanowni Jubilaci są wspaniałymi dziadkami dla trzech wnuczek: Małgorzaty, Karoliny i Marii.

Bogumiła i Tadeusz Winiarczykowie Świętują złote gody.

Pani Bogumiła urodziła się w 1938 roku w Niemienicach. Jest absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu. Do emerytury pracowała w biurze ostrowieckiej Powszechnej Spółdzielni Spożywców. Pan Tadeusz przyszedł na świat w 1936 roku w Wólce Bodzechowskiej. Ukończył Zasadniczą Szkołę Zawodową
w kierunku ślusarz-spawacz, następnie Technikum Mechaniczno Hutnicze w Ostrowcu Świętokrzyskim. Swą karierę zawodową związał z ostrowiecką hutą. Jak wspomina Pan Tadeusz mieszkał na stancji, a w pobliżu mieszkała przyszła żona. Poznali się i zdecydowali spędzić resztę życia razem. Pobrali się latem 1968 roku. Wychowali dwoje dzieci: syna Krzysztofa i córkę Annę. Oboje są emerytami i szczęśliwymi dziadkami trojga wnucząt; Maksyma, Amelii i Sandry. Żyją spokojnie, dzieląc czas pomiędzy rodzinę, przyjaciół i pracę na działce.

Polecamy również