Przybędzie dróg w Ostrowcu

DSC07589

DSC07591DSC07563DSC07570DSC07572DSC07574DSC07589 DSC07582DSC07573grafika drogigraf 1Dzisiaj na terenie bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych odbyła się specjalna konferencja poświęcona nowym inwestycjom drogowym w roku 2019.

-W tym roku sezon remontowo – inwestycyjny na drogach rozpoczynamy wcześnie- mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. -Największy tegoroczny projekt drogowy to kontynuacja budowy ulicy Rzeczki. Jest to inwestycja warta około 7 milionów złotych. Chcemy rozpocząć budowę ciągu ulic przy terenach inwestycyjnych, na obszarze bocznym od ulicy Bałtowskiej. Planujemy złożyć wnioski o dofinansowanie budowy ulic: Miodowej, Nowe Piaski i Ogrodowej. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani, poprzez doskonałe projekty do pozyskania funduszy zewnętrznych. Gdyby wszystkie te prace były realizowane to ich wartość wyniosłaby około 25 milionów złotych. Pierwszy przetarg, który odbędzie się niebawem będzie dotyczył ulicy Rzeczki. Chciałbym serdecznie podziękować prezesowi Mirosławowi Sławkowi oraz naczelnikowi Krzysztofowi Kowalskiemu oraz ich pracownikom, ponieważ dzięki ich zaangażowaniu widoczna jest poprawa estetyki dróg. MPRD szczególnie należy pochwalić, ponieważ to przedsiębiorstwo zanotowało bardzo udany rok 2018, a był to kolejny dobry rok. Razem z Panem prezesem podjęliśmy decyzję o budowie hali na terenie bazy MPRD. To hala powstanie w tym roku. Przypominam, że miasto przejęło 23 ulice powiatowe. Jest o to prawie 40 kilometrów dróg. Mamy świadomość, że musimy o te drogi zadbać i jesteśmy na to przygotowani.

 Jak się okazuje 2018 rok był najlepszym rokiem w 25 – letniej historii Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. Firma zarobiła 639 tysięcy złotych netto.

– Budowa hali na terenie naszej bazy wynika z potrzeby garażowania i remontowania sprzętu, którym dysponujemy – mówi prezes MPRD Mirosław Sławek. – Część ubiegłorocznego zysku przeznaczymy na budowę 360 metrowej hali. Inwestycja zostanie zakończona w tym roku. Koszt budowy hali to ponad 300 tysięcy złotych.

Polecamy również