Więcej miejsc parkingowych przy Cmentarzu Komunalnym

parking przy cmenatrzu

DSC07602DSC07601DSC07604DSC07597DSC07599DSC07598DSC07605DSC0759670 nowych miejsc parkingowych przybędzie przy Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Długiej w Ostrowcu Świętokrzyski. W sumie po zakończeniu tej inwestycji będzie tam około 300 miejsc, gdzie będzie można zostawić samochód.

-Parkingów w mieście ciągle jest za mało i brakuje miejsc postojowych, a samochodów stale przybywa- mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Ta części ulicy Długiej jest ważną arterią komunikacyjną. Tu znajduje się Cmentarz Komunalny. Tu parkują swoje samochody nie tylko mieszkańcy Ostrowca, ale też osoby z innych miast, szczególnie w dniu Wszystkich Świętych. Nowe miejsca postojowe będą na obszarze 1300 metrów kwadratowych. Serdecznie dziękuję dyrekcji i pracownikom Zakładu Usług Miejskich za bardzo sprawne przeprowadzanie prac. Jest to firma, która wyspecjalizowała się w tego rodzaju inwestycjach. ZUM daje zatrudnienie około 150 pracownikom. Rozpoczęliśmy sezon remontowo – inwestycyjny 2019 roku.

Nowych miejsc parkingowych będzie około 70- ciu.

– Zadbamy także o tereny zielone w okolicach nowego parkingu – mówi dyrektor Zakładu Usług Miejskich Łukasz Dybiec. – Przygotowujemy się także do wykonania podobnych prac w innych częściach miasta. Prace przy cmentarzu przebiegają bardzo sprawnie. Jeżeli pozwoli na to pogoda to inwestycja zostanie zakończona za niecałe trzy tygodnie.

– Ja serdecznie dziękuje Panu prezydentowi w imieniu swoim oraz mieszkańców miasta za tę inwestycję- mówi prezes Zakładu Usług Pogrzebowych Zbigniew Bień. – Problem parkowania w pobliżu nekropoli to jest problem nie tylko Ostrowca, ale także innych miast, dlatego każde dodatkowe miejsce postojowe jest bardzo ważne.

Prezydent Jarosław Górczyński podkreślił, że miejsc parkingowych w Ostrowcu będzie przybywać między innymi dzięki dobrej współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi.

Polecamy również