Seniorzy mają pomysły

DSC08387

DSC08389DSC08381DSC08382DSC08383DSC08384DSC08385seniuorzy maj apomyslyDSC08390Dzisiaj w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości odbyło się spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z władzami miasta oraz radnymi. W spotkaniu uczestniczyli: wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Piotr Dasios, wiceprzewodniczące Rady Miasta Ostrowca Joanna Pikus oraz Marta Woźnicka – Kuzdak, a także radni miejscy. Tytuł spotkania to „Samorząd przyjazny seniorom”

– Po raz pierwszy organizujemy spotkanie dla organizacji seniorskich z władzami miasta i radnymi – mówi Matylda Niewójt, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSBiP w Ostrowcu.- Nawiązując do tematu spotkania chciałam podkreślić, że samorząd w naszym mieście jest przyjazny seniorom, ale zawsze może być lepiej. Sądzimy, że wspólnie możemy zrealizować jeszcze więcej ciekawych projektów. Mamy szereg spostrzeżeń i problemów, które chcemy zgłosić jak np. lepsze dostosowanie komunikacji miejskiej do potrzeb seniorów. Mam tu na myśli wprowadzenie autobusów niskopodłogowych na trasy, z których często korzystają osoby starsze, jak np. dojazd do szpitala, cmentarza, PCPR-u. Poza tym chcielibyśmy, aby w miarę możliwości został rozwiązany problem dostania się do lekarza specjalisty. Czasem na taką wizytę trzeba czekać dwa lata. Ludzie w naszym wieku nie mają na to czasu Realizowany jest program badania piersi dla kobiet, ale bezpłatne badania mammograficzne obejmują kobiety tylko do 69 roku życia. Mamy jeszcze szereg innych pomysłów, które z powodzeniem można realizować w naszym mieście.

Samorząd w Ostrowcu od wielu lat współpracuje z seniorami wsłuchując się w ich uwagi i sugestie.

– Jako samorząd stawiamy na profilaktykę prozdrowotną zarówno kobiet jak i mężczyzn – mówi wiceprzewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Joanna Pikus. – Będziemy wspierać wszelkie inicjatywy mające na celu dostępność do badań i służące poprawie zdrowia.

Seniorzy w naszym mieście nie mają czasu na nudę.

-Nasze miasto jest przyjazne seniorom. Zaczynając od stale poprawianej infrastruktury drogowej i chodnikowej, poprzez działania kulturalno – rekreacyjne – mówi wiceprezydent Ostrowca Piotr Dasios. – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje zajęcia dla seniorów. Jest to między innymi : taniec, joga, nordic walking, zajęcia z samoobrony i wiele innych. Organizujemy także imprezy kulturalne dla osób starszych. Takie spotkanie jak dzisiejsze są potrzebne. Bardzo dobrze, że w naszym mieście tak prężnie działa Uniwersytet Trzeciego Wieku. Dzięki temu pomysły i propozycje ze strony grup seniorów łatwiej są realizowane.

Polecamy również