SZANSA oficjalnie zadebiutowała w boccia

Zawodnicy „SZANSY” wzięli po raz pierwszy udział w zawodach boccia. W III Świętokrzyskim Maratonie Bocci, który odbył się w Masłowie wystąpiło 3 zawodników.

W międzynarodowym turnieju był także czas na turniej integracyjny. Zawodnicy pierwszy raz mogli rywalizować z zawodnikami, którzy tą dyscyplinę uprawiają od wielu lat. Okazało się, że zawodnicy mimo tego, że grali tylko we własnym gronie, przygotowali się dobrze do rywalizacji na tak wysokim poziomie. Dzięki dobrze obranej taktyce udało się wygrać jeden mecz, a tzw. „frycowe” zostało już zapłacone, więc następny udział w tego typu zawodach powinien wyglądać już zupełnie inaczej.

Boccia – sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca od włoskiej gry w bule – bocce. Boccia to gra, w której rywalizują dwie „czerwona” i niebieska”. – powiedziała Anita Artykiewicz-Woźniak, trener „SZANSY” w boccia – Celem czerwonej jest umieszczenie czerwonej lub niebieskiej bili jak najbliżej bili celu – białej bili zwanej Jack’iem. Boccia wymaga strategii, skupienia i niezwykłej precyzji.

Ze względu na charakterystyczną dla większości gier „bulowych” prostotę zasad, względnie do innych sportów tani sprzęt i niewielkie wymagania w zakresie miejsca do gry, boccia polecana jest również jako gra integracyjna.

Do turnieju SZANSĘ przygotowywały Anita Artykiewicz-Woźniak i Marta Walczyk, a „SZANSĘ” reprezentowali Małgorzata Piotrowska, Milena Szwagierczak, Tomasz Taborski.

Polecamy również