Miasto w dobrej kondycji

raport na temat gminy

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego prezydent Jarosław Górczyński przestawił raport na temat stanu Gminy Ostrowiec za rok 2018. Raport dowodzi, że nasze miasto jest mocno zaangażowane w rożne inwestycje. Ostrowiec stał się ośrodkiem z potencjałem, co jest dostrzegane przez inwestorów oraz osoby z innych miast, które decydują się tu zamieszkać.

– Taki raport pozawala spojrzeć wstecz, ale również dzięki niemu będzie można odnieść się w przyszłości do tego w jakiej kondycji było miasto w danym roku – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – To bardzo dobrze, że takie raporty powstają, ponieważ w wielu gminach, ci którzy rządzili słabo rozdawali pieniądze gdzie popadnie. Zadłużali gminy, a obecnie mają takie problemy, że trudno ten proces odwrócić. Są w Polsce gminy tak zadłużone, że te długi będą spłacane przez kilka pokoleń. Obawiam się, że przez to zadłużenie niektóre gminy w Polsce zostaną zlikwidowane. Dzięki raportowi widać jak zarządzane są spółki miejskie, jak pożytkowane są publiczne pieniądze. Nasze miasto inwestuje, a kondycja finansowa jest dobra. Doskonale funkcjonują spółki miejskie. To pozwala starać się o kolejne środki unijne przy współfinansowaniu własnym. W naszym mieście będą realizowane kolejne inwestycje. Celem jest to, żeby mieszkańcy widzieli pozytywne zmiany.

Podczas prezentacji prezydent miasta zwrócił szczególną uwagę na takie zagadnienia jak: budowa dróg, rozbudowa infrastruktury mieszkaniowej i przemysłowej, troska o zabytki, program rewitalizacji miasta, transport miejski, gospodarka komunalna, kondycja spółek miejskich, pomoc społeczna, ochrona środowiska, oświata i wychowanie, program dla seniorów, sport, kultura, rekreacja.

DSC00215DSC00209DSC00211DSC00216DSC00210DSC00206DSC00220DSC00214DSC00218DSC00213DSC00219DSC00208DSC00212DSC00217

Polecamy również