Remis z marszałkiem Sejmu

Joanna Szewczyk z Ostrowca Świętokrzyskiego reprezentowała nasze województwo na bardzo prestiżowym turnieju szachowym, który odbył się dzisiaj na terenie Senatu RP. Joasia jako jedyna z uczestników turnieju rozegrała partię szachową z marszałkiem Sejmu Radosławem Sikorskim.
– Ta partia szachowa powiedzmy, że zakończyła się remisem mówi Joasia Szewczyk. – Pan marszałek całkiem nieźle gra w szachy i nie musiałam mu dawać zbyt dużych forów. A tak na poważnie to jestem bardzo dumna z tego, że grałam z marszałkiem Sejmu i do tego z dobrym szachistą. Szachy to moja pasja i mam nadzieję, że będę grała coraz lepiej. Pan marszałek niech też trenuje, bo następnym razem go pokonam.
Joanna Szewczyk na co dzień jest zawodniczką klubu szachowego Hetman i uczennicą 2 klasy szkoły podstawowej nr 1 w Ostrowcu.
Turniej w Senacie został zorganizowany w ramach akcji „Szachiści grają dla Polonii. Środki zebrane podczas akcji umożliwią udział dzieci z Białorusi i Litwy w letnim obozie „Wakacje z szachami” w Łańcucie.

Polecamy również