Świąteczne czytanie w „Dziewiętnastce”

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 17Grudniowy okres przedświąteczny to piękny czas związany z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia. W Przedszkolu Publicznym nr 19 im. J. Brzechwy w każdym z oddziałów czuć już świąteczny klimat. Słychać świąteczne piosenki i kolędy, w salach pojawiły się dekoracje, a przedszkolaki tworzą mikołajkowe i bożonarodzeniowe prace plastyczne. Tematyka ta pojawia się we wszystkich aktywnościach dzieci również w słuchanych bajkach, wierszach i opowiadaniach.

13 grudnia 2023 roku w „Brzechwie” po raz kolejny w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odbyło się „Świąteczne czytanie przy choince”. Dla przedszkolaków z „Brzechwy” wierszyki o tematyce świątecznej i zimowej przeczytał wyjątkowy Gość – Wiceprezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec.

Spotkanie rozpoczęło się bajkowym tańcem do utworu „What The World Needs Now” w wykonaniu dzieci z oddziału VI pod kierunkiem wychowawczyni Moniki Słowińskiej. Wszystkich obecnych przywitała dyrektor Przedszkola Publicznego nr 19 im. J. Brzechwy Aneta Stachurska, która również przeczytała dzieciom wiersz. Przedszkolakom czytali także ich rówieśnicy ze starszych oddziałów: Gabriel Rokoszny z oddziału V, Maja Walkiewicz z oddziału VII, Lena Michalska z oddziału VIII oraz wychowawczyni oddziału V Katarzyna Pawlik. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały takich utworów jak „Dziesięć Bałwanków”, „Prezent dla Mikołaja”, „Bałwanek”, „Zaczarowane drzewko”, „Choinka”, „Był sobie niedźwiedź”. Na zakończenie życzenia świąteczne dla wszystkich w formie wierszyka i piosenki pt. „Pachnie świętami” przekazały dzieci z oddziału V. Wszystkie dzieci otrzymały od Pana Prezydenta słodką niespodziankę – pyszne pierniczki.

Wspólne czytanie wprowadziło wszystkich w ciepłą, miłą i świąteczną atmosferę i było okazją do promowania czytelnictwa wśród dzieci. Organizowanie akcji czytelniczych to już tradycja w „Dziewiętnastce”, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń placówki. Propagowanie codziennego czytania dzieciom, które rozwija ich zainteresowania czytelnicze i wspomaga ich rozwój intelektualny to obowiązek każdego z nas.

Koordynatorem wydarzenia były nauczycielki: Katarzyna Pawlik i Anna Możeńska.

Polecamy również