,,Tydzień atrakcji’’ z okazji Dnia Dziecka w PP 21

t10

t1 t2 t3 t4 t5 t6 t7 t8 t9 t10 t11 t12 t13 Jest taki dzień w roku, w którym każde dziecięce marzenie ma szansę się spełnić. Trzeba tylko mocno chcieć. Obchody Dnia Dziecka w Przedszkolu nr 21 rozpoczęły się w piątek 31 maja w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci spędziły ten dzień na grach i zabawach. Nie zabrakło artystycznych, muzycznych i sportowych atrakcji. Były zabawy przy muzyce, dużo balonów, bańki mydlane. Największą frajdę sprawiła dzieciom dmuchana zjeżdżalnia. Do atrakcji tego dnia zaliczyć można było: tworzenie zwierzątek z balonów oraz kręcenie „magicznego” talerzyka, Panie malowały buzie wszystkich maluchów. Były podobizny kotków, piesków, zajączków i tygrysków. Dzień osłodziły również słodkie przekąski i upominki. Uśmiech z twarzy dzieci nie znikał nawet na chwilę. Dzień Dziecka to również wyjątkowa okazja dla rodziców, by spędzili dodatkowy czas ze swoimi dziećmi, składali im życzenia oraz obdarowywali swe pociechy licznymi prezentami. Rodzice byli z nami i wspólnie z dziećmi w przedszkolnym warzywniaku sadzili warzywa i zioła wyhodowane przez dzieci w salach w ramach zajęć.tczolot1 t2 t3 t4 t5 t6 t7 t8 t10 t11 t12 t13 t14 t15 t16 t17 bajkowy tydzien pp21

Popołudniową część dnia uatrakcyjnił dzieciom i rodzicom piknik osiedlowy zorganizowany przez Radę Osiedla „Stawki”, podczas którego przedszkolaki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalno – taneczne. Brały również udział w licznych konkursach i quizach.

We wtorek dzieci obejrzały pokaz historyczny „Życie i kultura w średniowieczu”. Artyści w przebraniach rycerza i księżniczki przedstawili żywą lekcję historii i kulturę odległej epoki. Dzieci były świadkami pasowania na rycerza i wysłuchały kodeksu rycerskiego. Grupa artystyczna zapoznała przedszkolaki z rekwizytami i strojami,
z ekwipunkiem i uzbrojeniem. Dzieci chętnie oglądały dyby, chwytały za tarcze i miecze. Po pokazie uczestnicy mogli przyjrzeć się z bliska rekwizytom wykorzystywanym podczas pokazu i przejść próbę ,,ciężkiego miecza”.

Ta żywa lekcja historii wzbudziła duże zainteresowanie wśród wszystkich dzieci i na pewno zostanie długo w pamięci. Takie lekcje stanowią dowód, iż historia wcale nie musi być nudna, zaś ciekawa i pasjonująca.

W ramach podziękowania Rodzicom za trud wkładany w wychowanie dzieci zaprosiły Ich do ODS „Malwa”, gdzie zaprezentowały przygotowany program artystyczny,
w którym nie zabrakło życzeń, wierszy, piosenek i tańca. Po występie dzieci wręczyły rodzicom samodzielnie wykonane upominki. Wspólnie podsumowaliśmy też całoroczną akcję ,,Szukaj zysku w odzysku”, podczas której dzieci gromadziły ogromną ilość surowców wtórnych i nagrodziliśmy największych zbieraczy upominkami.

Uzupełnieniem ,,tygodnia rozmaitości” był pokaz animacji bańkowych „Bubble Show”, podczas których dzieci zamykane były w bańkach mydlanych, ubierane w,, biżuterię bańkową’, były świadkami jak powstają wielkie tunele oraz kilkumetrowe bańki,
a następnie mogły je samodzielnie wykonać. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy „bańkowe szaleństwa”, uczestniczyliśmy we wspólnych zabawach. Punktem kulminacyjnym owego show był bańkowy tunel, w którym zamykano kolejno wszystkie dzieci. Dużo emocji wywołał pokaz płonących na dłoniach baniek mydlanych Grupa animacyjna wprowadziła dzieci przedszkolne w fantastyczną krainę zabawy i radości. Było bardzo wesoło i kolorowo.

Również pojawienie się klauna który poprowadził wesołe gry i zabawy muzyczno -ruchowe wywołało u dzieci wiele pozytywnych emocji. Były konkurencje drużynowe: przeciąganie liny, podawanie kostki, przechodzenie przez kolorowe koła, tunel, przerzucanie piłek w stronę przeciwnej drużyny….

To był wspaniały tydzień.

Tekst i foto PP nr 21

Polecamy również