Stepper, Twister, Wioślarz, Orbitrek na Rosochach

silownia rosochy

DSC01176DSC01175DSC01177DSC01179DSC01181DSC01182DSC01166DSC01167DSC01171DSC01172DSC01168DSC01169DSC01174DSC01185Jeżeli ktoś chce przyjemnie spędzić czas, poprawić kondycję i wygląd sylwetki może wybrać się na siłownię plenerową na osiedle Rosochy. Tam została oddana do użytku wyposażona w kilkanaście urządzeń siłownia. Do dyspozycji mieszkańców są między innymi: biegacz, jeździec, krzesło do wyciskania – podwójne, prasa nożna podwójna, rower, stepper, twister, wioślarz, orbitrek, prasa ręczna pojedyncza oraz narciarz pojedynczy.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” w Ostrowcu zakończyła kolejną inwestycję, realizowaną w ramach projektu rewitalizacji miasta, wspólnie z Gminą Ostrowiec. Tym razem nową siłownię zewnętrzną zyskali mieszkańcy osiedla Rosochy. Siłownia powstała na terenie między blokami numer 25- 27.

– To są bardzo przyjemne chwile, kiedy możemy wspólnie naszym mieszkańcom oddawać do użytku parkingi, nowe drogi czy tak jak dzisiaj siłownię plenerową, która powstała ze środków unijnych – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński Muszę przyznać, że Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” wyrasta na lidera, jeżeli chodzi o wykorzystywanie funduszy unijnych, którymi Miasto podzieliło się ze spółdzielniami. To wszystko z pożytkiem dla mieszkańców osiedli i mieszkańców Ostrowca. W naszym mieście powstało już szereg siłowni plenerowych między innymi w Parku Fabrycznym i Miejskim, na Gutwinie. Cieszy to, że mieszkańcy dbają o tego typu urządzenia.

To kolejny etap współpracy Spółdzielni „Krzemionki” z gminą Ostrowiec, w ramach programu rewitalizacji miasta. Do tej pory powstały parkingi na osiedlu Ogrody i Rosochy, a w przygotowaniu jest jeszcze plac zabaw.

Możemy się pochwalić bardzo dobrą współpracą z panem prezydentem i z Gminą Ostrowiec. Dziś oddajemy do użytku miejsce rekreacji dla mieszkańców. Jestem przekonany, że mieszkańcy będą zadowoleni z tych inwestycji, bowiem to właśnie w odpowiedzi na ich potrzeby zostały zrealizowane- podkreślił Mirosław Kaczmarczyk, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” .

Polecamy również