NOWY ROK I NOWY KIERUNEK W CKU

nowy rok noqwy zawod cku

Od tego roku szkolnego w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie można zgłębiać tajniki kwalifikacji w zawodzie cukiernik.

– Każdy rok szkolny w CKU przynosi nowe wyzwania i obfituje w nowe pomysły. W ubiegłym roku szkolnym takim wyzwaniem było uruchomienie nowych kwalifikacji w zawodzie rolnik i technik rolnik. Mamy już pierwszych absolwentów, jesteśmy również po pierwszym egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie rolnik i mamy duży sukces – 100 procent przystępujących do egzaminu zdało go, poza tym uruchamiamy kolejną edycję tego kierunku. W tym roku szkolnym nowością będzie kwalifikacja produkcja wyrobów cukierniczych, wyodrębniona w zawodzie cukiernik. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie naszych słuchaczy. Przygotowujemy pracownię i od 13 września rozpoczynamy kształcenie na nowych kkz. Będziemy pracować nad tym, by ten kierunek kształcenia podobnie jak wcześniejsze spełnił oczekiwania – mówi dr Aneta Pierścińska-Maruszewska, dyrektor placówki.

Tradycyjnie placówka cieszyła się dużą popularnością i nowy rok szkolny w CKU rozpocznie przeszło 100 nowych słuchaczy, przeszło 200 będzie zaś kontynuować kształcenie w szkołach dla dorosłych i na kkz.

Polecamy również