Dzieci będą miały radość

DSC03616

Na terenie osiedla Rosochy oddano do użytku nowy plac zabaw. To kolejna już wspólna inicjatywa Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” i Urzędu Miasta.

– Inwestycja powstała z pieniędzy przyznanych przez prezydenta miast w ramach środków, jakie gmina Ostrowiec Świętokrzyski otrzymała na rewitalizację. Przypomnę, że to jest czwarte zadanie, jakie wykonaliśmy wspólnie z Urzędem Miasta. Brakuje takich miejsc jak to na naszych osiedlach i cieszymy się, że udało się wzbogacić infrastrukturę. Było zapotrzebowanie na bezpieczne miejsce do zabawy dla dzieci i w odpowiedzi na apele mieszkańców, postanowiliśmy, że poza siłownią, parkingami i remontem dróg, na osiedlu Rosochy zrobimy plac zabaw- powiedział Mirosław Kaczmarczyk, prezes SM „Krzemionki”.

Nowy obiekt kosztował około 126 tysięcy złotych. Efekty współpracy obejrzał również prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

– Ostrowiec nam pięknieje, a to jest potwierdzenie tych słów. Liderem została Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” i prezes Mirosław Kaczmarczyk. Na osiedlach tej spółdzielnie wiele się dzieje, powstaje mnóstwo takich ciekawych miejsc. Cieszę się, że mogliśmy z Zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” podzielić się pieniędzmi unijnymi. Ostrowiec jest dobrym prekursorem we współpracy ze spółdzielniami. Uważamy, że tutaj też mieszkają nasi mieszkańcy – podkreślił prezydent Jarosław Górczyński.

Prezydent dodał, iż liczy na dalszą współpracę przy podziale pieniędzy z nowej perspektywy środków unijnych. Spółdzielnia jest bardzo zainteresowana kolejnymi inwestycjami i już nawet został zgłoszony projekt, który zakłada budowę parkingów, remonty dróg dojazdowych oraz bardzo ciekawe przedsięwzięcie, jakim ma być plac dla psów. Strefa aktywności dla czworonogów na powstać w rejonie ulicy Sikorskiego na osiedlu Rosochy. Dodatkowo sama gmina chce zainwestować w nową infrastrukturę na osiedlu Rosochy.placz abaw rosochyDSC03600DSC03621DSC03618DSC03615DSC03617DSC03613DSC03601DSC03602DSC03599DSC03614

– Gmina Ostrowiec w ramach programu OSA planuje wybudowanie strefy aktywności. Montaż urządzeń do ćwiczeń siłowych plus plac zabaw. Taki punkt ma być zlokalizowany w rejonie ulicy Sikorskiego, na przeciwko budynku Rosochy 74- poinformował Jerzy Kuźnia, wiceprezes SM „Krzemionki”.

Polecamy również