Pijany zajechał drogę karetce pogotowia- Został zatrzymany przez załogę

DSC00211

Postawą godną naśladowania wykazała się w minioną sobotę załoga pogotowia ratunkowego. Medycy ujęli nietrzeźwego kierującego pojazdem marki Renault. Teraz za nieodpowiedzialne zachowanie 33-letniemu mieszkańcowi gminy Bałtów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę tuż po godzinie 21:00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie od pracowników załogi karetki pogotowia. Na ulicy Bałtowskiej ujęli oni nietrzeźwego kierowcę. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego. Jak się okazało, mężczyzna poruszając się pojazdem marki Renault zajechał drogę karetce zmuszając jej kierowcę do gwałtownego hamowania. Po zajściu, mężczyzna wysiadł z samochodu i chwiejnym krokiem poruszał się wokół swojego Renault. Początkowo ratownicy myśleli, że kierujący francuskim autem mógł zasłabnąć dlatego też zatrzymali się chcąc udzielić mu pomocy medycznej. Po chwili jednak zorientowali się, że zachowanie to było spowodowane nadmiernym spożyciem alkoholu. Skierowani na miejsce mundurowi ustalili, że ujęty 33-latek to mieszkaniec gminy Bałtów, który w swoim organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Teraz 33-letni mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz nawet kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy o trzeźwość podczas z korzystania z dróg. Alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem, nietrzeźwość to jedna z głównych przyczyn wypadków na drogach. Nie czekajmy na tragiczne przykłady, wspólnie twórzmy bezpieczne drogi!

Polecamy również