Bezpieczeństwo i wygoda dla niepełnosprawnych

Kluczyki do specjalnego busa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych przekazała dzisiaj starosta ostrowiecki Marzena Dębniak kierownikowi Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Szansa” w Ostrowcu Świętokrzyskim Robertowi Rogale.

– Tan pojazd jest specjalnie przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych i posiada wszelkie udogodnienia – mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.– Taki pojazd to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa i wygoda dla osób, które i tak są pokrzywdzone przez los.

Nowy samochód kosztował ponad 130 tysięcy złotych z czego 80 tysięcy złotych przekazał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

– Samochód przeznaczony jest tylko dla osób uczestniczących w zajęciach organizowanych przez Warsztat Terapii zajęciowej „Szansa” – mówi Robert Rogala. – Jest przystosowany do przewozu dwóch wózków i sześciu osób. Bardzo często jeździmy na zwody sportowe po całej Polsce. Taki pojazd bardzo nam się przyda.

– Współpraca ze Stowarzyszeniem „Szansa” układa się bardzo dobrze -mówi dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału PFRON Andrzej Michalski. – Mam nadzieję, że ten samochód będzie bardzo dobrze służył tym, którzy go najbardziej potrzebują.

DSC03780DSC03781DSC03779DSC03782DSC03764DSC03776DSC03762DSC03772DSC03775Warto podkreślić uczestnicy Warsztatów Terapii zajęciowej „Szansa” odnoszą wiele sukcesów na arenach sportowych. Zdobywają medale na imprezach wojewódzkich i krajowych.

Polecamy również