Okazał mu dobroć, a ten go okradł

DSC04640

Policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali 17-latka, który pod koniec lipca br. dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie blisko 12000 złotych. Młodzieniec najpierw wykorzystał dobroć seniora, a następnie okradł go z pieniędzy znajdujących się w jego mieszkaniu. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut. Teraz zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce pod koniec lipca br. Wtedy to do ostrowieckiej jednostki policji zgłosił się 85-letni mężczyzna, który zawiadomił o popełnionym na jego szkodę przestępstwie. Z relacji seniora wynikało, że w jednym z parków na terenie naszego miasta poznał młodego mężczyznę. Jak się okazało opowieściami o swoim losie ujął on zgłaszającego. Najpierw zakupił mu on coś do jedzenia, a następnie zaproponował nocleg w swoim mieszkaniu. Tam zaproszony „gość” wykorzystując sen dobroczyńcy dokonał kradzieży jego pieniędzy w kwocie 11800 złotych. Rankiem następnego dnia mężczyzna zorientował się, że w mieszkaniu nie tylko nie ma zaproszonego na noc mężczyzny, ale również i gotówki. Po sprawcy pozostała tylko kartka z jego imieniem, pierwszą literą nazwiska i numerem telefonu. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy. Dzięki skrupulatnej pracy mundurowi ustalili sprawcę kradzieży, którym okazał się 17-letni mieszkaniec naszego miasta. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży pieniędzy, do której się przyznał. Ponadto znany już stróżom prawa „nieznajomy gość”  podejrzany jest również o  kradzież telefonu komórkowego marki Samsung o wartości 600 złotych, której to dopuścił się w połowie czerwca br. na szkodę innego pokrzywdzonego.

Teraz 17-latek  za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa  może grozić mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również