Frekwencja – 12, 47 procent do południa

O godzinie 12 frekwencja wyborcza w Ostrowcu Świętokrzyskim wynosiła 12, 47 procent.
Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego od rana uczestniczą w wyborach Prezydenta Polski. Wszystkie lokale wyborcze zgodnie z planem zostały otworzone o godzinie 7.00. Jak do tej pory nie doszło do żadnych nieprzyjemnych incydentów typu zakłócanie ciszy wyborczej, prób wynoszenia kart do glosowania z lokali wyborczych itp.
– Na wybory iść trzeba, bo to my sami przecież decydujemy o tym, kto będzie nami rządził – mówi Karolina Swat, mieszkanka osiedla Pułanki. – Ja biorę udział w wyborach, bo uważam to za swój obowiązek.
– Mnie dziewczyna namówiła, żebym poszedł i zagłosował. Uległem perswazji – dodaje z uśmiechem Paweł Jarosz z osiedla Stawki.
– Mama chodzi na wybory, chodzi babcia i dziadek to i mnie wypadło wyjść z domu i zagłosować, chociaż pogoda jest paskudna – powiedziała Emilia Włodarska, mieszkanka osiedla Ogrody.
– Przyszliśmy zagłosować całą rodziną, bo tak wypada – stwierdził Tomasz Jeruzal, mieszkaniec osiedla Słoneczne.
Przypominamy, że przy nazwisku kandydata na, którego chcemy oddać swój głos stawiamy znak „x”. Lokale wyborcze czynne będą do godziny 21. Mieszkańcy Ostrowca głosują w 35 obwodowych komisjach wyborczych zlokalizowanych na terenie całego miasta. Uprawnionych do głosowania w naszym mieście jest 58 tys. 233 osoby.

Kolejny raport o frekwencji wyborczej w Ostrowcu po godzinie 17.

Polecamy również