Już dziś wielkie otwarcie Ostrowieckiego Browaru Kultury

browar konferencja 13 wrzesnia

Już dziś nastąpi wielkie otwarcie Ostrowieckiego Browaru Kultury! Najpierw nowe wnętrza zaprezentuje Miejskie Centrum Kultury, które z tej okazji przygotowało wiele ciekawych wydarzeń. Kolejne dwa weekendy września zapowiadają się równie atrakcyjnie.DSC03926DSC03925DSC03928DSC03920DSC03923DSC03918DSC03917DSC03921

– Ostrowiecki Browar Kultury otwieramy na trzy takty. Dzisiaj Miejskie Centrum Kultury, za tydzień Biuro Wystaw Artystycznych, a za dwa tygodnie Miejska Biblioteka Publiczna. Cieszę się, że mamy okazję zaprezentować mieszkańcom najbardziej prestiżową inwestycję i że udało

się przywrócić świetność dawnego browaru – mówił prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, podczas konferencji prasowej, zorganizowanej dzisiaj na dziedzińcu browaru.- Ten gmach będzie tętnił życiem. Mam nadzieję, że tu wychowa się wielu wspaniałych artystów.

– Otwarcie Ostrowieckiego Browaru Kultury to nowa karta nie tylko w historii kultury, ale także architektury. Myślę, że ten budynek przez długie lata będzie się wyróżniał, jako perełka architektoniczna – przyznał wiceprezydent miasta Piotr Dasios.

Wiceprezydent Ostrowca Dominik Smoliński poinformował natomiast, że to jeszcze nie koniec inwestycji na tym terenie. Do wykonania pozostał ogród sensoryczny i budynek, nawiązujący stylem do całości, potocznie zwany budynkiem R1.

Już dziś będzie można zwiedzić wszystkie pomieszczenia należące do Miejskiego Centrum Kultury, w tym salę wielofunkcyjną.

– Właśnie tam zaprezentujemy film związany z Ostrowieckim Browarem Kultury. Widz pozna jego historię, rozwój i efekt końcowy – mówi Marek Cichosz.

W sobotę i w niedzielę odbędą się m.in. zajęcia recytatorskie, aktorskie, muzyczne i taneczne. Zainteresowani poznają też zupełnie nową ofertę MCK, w której znalazły się m.in. warsztaty z garncarstwa, rzeźby i malarstwa. Nie zabraknie też koncertów zaproszonych gwiazd i występów utalentowanych ostrowczan.

Polecamy również