Jedziemy na Mazowsze

Ziemia Książąt Mazowieckich będzie tematem przewodnim kolejnej wycieczki krajoznawczej zorganizowanej w bieżącym roku przez Komisję Krajoznawczą Oddziału PTTK im. M. Radwana w Ostrowcu Św.

Ostrowiecki Oddział PTTK im. Mieczysława Radwana nie próżnuje. Jeszcze nie przebrzmiały echa lipcowej wycieczki do Ziemi Pierwszych Piastów, a już przygotowany jest program kolejnego wyjazdu. Tym razem „Radwan” proponuje wszystkim zainteresowanym wycieczkę krajoznawczą na Mazowsze, na ziemię ciechanowską. Ci, którzy zdecydują się na wyjazd zwiedzą Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie mieszczące się w willi „Krzewnia” Aleksandra Świętochowskiego i znajdujący się w jego pobliżu zabytkowy dworek Aleksandry Bąkowskiej. W Ciechanowie obejrzą ruiny zamku książąt mazowieckich z XIV w. oraz ekspozycje muzealne zgromadzone w głównej siedzibie Muzeum Szlachty Mazowieckiej ulokowanej w „kremowym dworku”. Nie lada atrakcją będzie odwiedzenie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej.
– Wycieczka będzie okazją do poznania zarówno interesujących zabytków architektury, takich jak zamek książęcy w Ciechanowie czy neogotycki zameczek w Opinogórze, jak i losów niezwykłych osób związanych z tym zakątkiem kraju: Zygmunta Krasińskiego – jednego z największych poetów polskiego romantyzm czy Aleksandra Świętochowskiego – czołowego ideologa i przywódcy pozytywizmu warszawskiego- mówi Tadeusz Krawętkowski, prezes Zarządu Oddziału PTTK im. M. Radwana.
Wszelkie dodatkowe informacje na temat wycieczki można uzyskać w siedzibie Oddziału przy alei 3 Maja 6 (budynek Kina Etiuda, II piętro) oraz pod numerem tel. 505444874.

Polecamy również