Nasz piękny turniej

W niedzielne popołudnie z dużym  rozmachem został zainaugurowany Turniej Piłkarski Ogrody 2015.  Do udziału w tegorocznej edycji turnieju zgłosiło się ponad pół tysiąca uczestników z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz okolic.  Uroczystemu otwarciu towarzyszyła prezentacja III – ligowej drużyny KP KSZO 1929.Turniej będzie rozgrywany w ciągu 15 dni i potrwa do 9 sierpnia. Zmagania będą się toczyć od godzin popołudniowych do godzin wieczornych. Organizatorem Turnieju jest Ostrowieckie Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Sportu.

– Serdecznie witam wszystkich uczestników Turnieju, życzę wielu sportowych emocji oraz rywalizacji fair play. Gratuluję organizatorom i cieszę się, że te rozgrywki mające swoją długą historię dzięki pasji i entuzjazmowi naszych mieszkańców są nadal kontynuowane. To miły widok, gdy dzielnice Ostrowca Świętokrzyskiego tętnią życiem, a mieszkańcy spędzają czas na świeżym powietrzu – mówił podczas uroczystego otwarcia prezydent miasta Jarosław Górczyński.

– Turniej rozegrany zostanie w ośmiu grupach wiekowych. Nowością będzie rywalizacja w grupie 0 z udziałem przedszkolaków oraz w grupie open 35+. W turnieju wystartują także piłkarze w następujących grupach: szkoła podstawowa (klasy I-III), szkoła podstawowa (klasy IV-VI), gimnazjum, liceum, open, dziewczęta. Jak co roku mamy bardzo interesujące nazwy drużyn – takie, jak np. Mocarz Odeon, AC Pajace, Nie Fisiujcie Ludzie, Młodzi i Piękni, Turbo Diesel. My zapraszamy na boisku przy ulicy Dziewulskiego do gorącego dopingu – mówi Kamil Kutryba z Ostrowieckiego Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Sportu.

Turniej jest współfinansowany z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski i rozgrywany jest pod patronatem prezydenta miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego oraz Andrzeja i Marina Kobylańskich.ogrosy 4orody2orody1ogrfody 3

Polecamy również