Nasi na podium

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Taekwondo Olimpijskim wystartowało 112 zawodników i zawodnicze z 15 Klubów z województw świętokrzyskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Organizatorem zawodów była Świętokrzyska Federacja Sportu i ostrowieckie kluby taekwondo. Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego zgłosiło do udziału dziesięcioosobową reprezentację.

tekkkk1tekkk2Wysoki poziom sportowy oraz liczna konkurencja sprawiły, że każde miejsce ostrowieckich reprezentantów cieszy podwójnie. Czworo naszych reprezentantów doszło w walkach do finału. Zawodnicy spisali się na medal i dzięki ich rewelacyjnej postawie OSTO uplasowało się na 4 miejscu w klasyfikacji drużynowej. Wszyscy nasi reprezentanci zasłużyli na pochwały i gratulacje. Stoczyli po kilka walk na wysokim sportowym poziomie co dało nam 4 srebrne i 1 brązowe medal. W konkurencji sprawnościowej, złożonej z próby kopnięcia na czas i kopnięcia z wyskoku zdobyliśmy 2 srebrne i jeden brązowy medal oraz punktowane 4 piąte i 1 szóste miejsca.
Piotr Stec: srebro w walkach, brąz w konkurencji sprawnościowej
Dominik Gromala: srebrny medal w konkurencji sprawnościowej, brązowy w walkach
Jan Kwiecień: srebro w walkach, V miejsce w sprawności
Mateusz Nowak: srebro w walkach, V miejsce w sprawności
Igor Cemerys: srebrny medal w sprawności, V miejsce w walkach
Paweł Kucharski: V miejsce w walkach i sprawności
Jakub Sieroń: IV miejsce w walkach
Po raz pierwszy w zawodach z dużym powodzeniem startowały dziewczynki:
Wiktoria Kosałka: srebro w walkach, VI miejsce w sprawności
Dagmara Chelminiak: IV w walkach, V w sprawności
Ewa Karp: V w walkach, VII w sprawności.
Organizatorzy dziękują za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu zawodów Panu Prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu, pracownikom MOSiR oraz rodzicom.

Polecamy również