Na terenie oczyszczalni było groźnie

oczolo

o1 o2 o3 o4Wczoraj w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się ćwiczenia dowódczo – sztabowe Policji pod kryptonimem „Oczyszczalnia 2019”. Ich celem była między innymi weryfikacja istniejących procedur na wypadek zaistnienia sytuacji kryzysowej oraz doskonalenie umiejętności policjantów w zakresie prowadzenia takich działań oraz współpraca z innymi służbami i podmiotami poza policyjnymi.

Przeprowadzone ćwiczenia zrealizowane były zgodnie z przygotowanym wcześniej scenariuszem. Rozpoczęły się one odprawą a następnie część praktyczna była realizowana na terenie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Ostrowcu Świętokrzyskim. Plan działań był następujący:

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. otrzymuje informacje z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że na teren Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Ostrowcu Świętokrzyskim wjechał samochód typu furgon, którego kierowca po zderzeniu się z innym pojazdem, wyszedł z pojazdu oblał go najprawdopodobniej benzyną i podpalił, a następnie oddalił się w kierunku zbiorników z biogazem. Kolejno mężczyzna nożem miał rozciąć powłokę jednego ze zbiorników z biogazem po czym na widok zbliżających się policjantów wyjąć broń palną i sterroryzować nią przechodzącego obok pracownika oczyszczalni. W konsekwencji miał przykuć go do barierki i grozić zabiciem.

Realizowane ćwiczenia policyjne przygotowane były zgodnie z obowiązującymi procedurami oraz z zachowaniem zasad bezpieczeństwa identycznych jak w przypadku realnego zagrożenia. Były one sprawdzianem działania sił policyjnych ale jednocześnie dobrym doświadczenie policjantów.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polecamy również