Wspaniały wyczyn Józefa Różalskiego

rozalski jozef

W dniach 26-27 października Józef Różalski wystartował w XI Mityngu Pływackim Masters Szczecinek 2019. Po dwunastogodzinnej podróży i krótkim odpoczynku ostrowiecki masters uzyskał następujące wyniki w grupie wiekowej 70-75 lat:

1 miejsce na 50m stylem motylkowym (39,09); 1 miejsce na 100m stylem klasycznym (1:46,97); 1 miejsce na 100m stylem zmiennym (1:36,57); 1 miejsce na 50m stylem klasycznym (46,41).m1

-Był to mój drugi start w 2019r. – skomentował zawody Józef Różalski. – Cały ten rok był dla mnie fatalny. Dręczyły mnie ciągłe urazy i choroby, byłem wręcz bliski rezygnacji z dalszego pływania. Długa rozmowa z dr Markiem Wiecheciem i jego zabiegi oraz pomoc nestora ostrowieckich ortopedów dr Górskiego przekonały mnie, że warto dalej walczyć. Start w Szczecinku, cztery starty i cztery zwycięstwa oraz osiągnięte rezultaty przekonały mnie, że jeszcze nie zardzewiałem. Krótki odpoczynek i wznawiam dalsze mocne treningi. W listopadzie planuję start w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Masters w Łodzi, gdzie jestem zgłoszony do ośmiu konkurencji indywidualnych i dwóch sztafet. Plan jest ambitny i zobaczymy, jak będzie z wykonaniem. Trzymajcie za mnie kciuki!”.

Polecamy również