Czarne chmury nad siatkówką- Oświadczenie prezesa

W związku ze skomplikowaną sytuacją w klubie KSZO Ostrowiec S.A.prezes Zarządu Klubu Mirosław Buszkiewicz wydał specjalne oświadczenie.

-Jako prezes zarządu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski S.A. informuję iż, w związku ze skomplikowaną sytuacją finansową Klubu, w dniu wczorajszym, tj. 7 listopada, zostały rozwiązane kontrakty z następującymi zawodniczkami: Eriką Salanciovą, Joanna Kapturską, Olgą Samul, Olgą Pauliukouskayą oraz Justyną Kędziorą. Nasz Klub czyni wysiłki, aby w najbliższej przyszłości wypracować nową formułą działalności organizacyjnej i finansowej, godzącą udział w rozgrywkach 1. Ligi Siatkówki Kobiet i restrukturyzację zadłużenia. Informuję, że niedzielne spotkanie ligowe z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice odbędzie się zgodnie z terminarzem. Szansę gry w zespole otrzymają wyróżniające się uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim: Wiktoria Rdzanek, Oliwia Błaszczyk, Emilia Piotrowska oraz dwie kolejne zawodniczki, które zostaną wytypowane przez szkoleniowców naszego zespołu w porozumieniu z Dyrekcją SMS.Klub jest wdzięczny, że w tak trudnej sytuacji, w jakiej się znalazł, w zespole pozostały: Karolina Szczygieł, Izabela Klekot, Kamila Kobus, Monika Kawa, Monika Kacprzak oraz Julia Marcyjanik.Zwracam się do wszystkich Kibiców i sympatyków piłki siatkowej w Ostrowcu Świętokrzyskim o wsparcie, doping i jak najliczniejszy udział w meczu w najbliższą niedzielę, który odbędzie się o godzinie 16 przy ul. Świętokrzyskiej 11. Wierzymy, że sytuacja Klubu poprawi się, miejmy nadzieję już w niedalekiej przyszłości, ale obecnie nasz młody zespół najbardziej potrzebuje życzliwości kibiców i głośnego dopingu z trybun.

 Z poważaniem
Mirosław Buszkiewicz
Prezes Zarządu KSZO Ostrowiec S.A.

Wczoraj

Joanna Kapturska, siatkarka i dotychczasowa zawodniczka KSZO Ostrowiec rozwiązała dzsiaj umowę z klubem.

– Powodem rozwiązania umowy są trudne warunki finansowe naszego klubu – mówi dyrektor KSZO S. A Dawid Ogórek.- Zapewniam, że niedzielny mecz z AZS Politechnika Śląska Gliwice nie jest zagrożony. Zapewne będziemy się posiłkować siatkarkami Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Co do dalszej sytuacji w klubie w czwartek zostanie wydane oświadczenie.

Dzisiaj od godziny 10 trwało zebranie zarządu klubu KSZO S.A z siatkarkami, które zagroziły rozwiązaniem kontraktów. Powodem tej decyzji miały być zaległości płacowe wobec zawodniczek. W ubiegłym tygodniu kontrakt z klubem rozwiązała kapitan KSZO – Olga Pauliukouskaya. Klub ma zaległości finansowe wobec Urzędu Skarbowego i ZUS-u.

Polecamy również