Gratka dla fanów boksu

gratak dla fanow boksu

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników pięściarstwa, których w naszym mieście nie brakuje. Już w sobotę 18 listopada odbędzie się XXII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Bronisława Kubickiego. Międzynarodowa obsada turnieju i zawodnicy na wysokim poziomie gwarantują moc emocji. Zawody odbędą się pod patronatem Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego.

– Podczas turnieju wystąpi 16 zawodników z Wielkiej Brytanii, pięciu pięściarzy z Ukrainy i oczywiście bokserzy z Polski- mówi wiceprezes do spraw boksu KSZO Łukasz Dybiec.- Jest to najdłużej organizowany turniej cykliczny w naszym mieście. Liczymy, że ostrowieccy kibice licznie przybędą dopingować naszych zawodników.

Prezes Łukasz Dybiec nawiązał także do sukcesów jakie obecnie odnoszą pięściarze z Ostrowca.

– Ciężka praca owocuje sukcesami – dodaje Łukasz Dybiec. – Były złote medale Mistrzostw Polski Młodzików. Bardzo dobrze pokazaliśmy się podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski, gdzie też były medale dla zawodników KSZO.W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski mieliśmy finalistę. Od 2007 roku nasza sekcja zrobiła ogromny krok do przodu. Zaczynaliśmy klasyfikację z pięcioma punktami, a obecnie mamy 120 punktów. Jest to ogromna droga i ciężka praca trenerów oraz zawodników.

Prezes KSZO Piotr Dasios przypomniał, że już 20 stycznia 2018 roku odbędzie się finał Ostrowieckiej Gali Sportu.

– Już po raz trzeci odbędzie się Ostrowiecka Gala Sportu, jako podsumowanie plebiscytu na sportowca roku, trenera roku i odkrycia sportowego roku- mówi Piotr Dasios.- Nasze doświadczenie rośnie. Dwie poprzednie gale stały na wysokim poziomie, a trzecia będzie jeszczeDSC02164DSC02167DSC02160DSC02161DSC02165 lepsza. Mamy sportowców, którzy odnoszą sukcesy i warto na nich oddawać głosy. Mamy także wspaniałych trenerów. Nie brakuje sportowych talentów w naszym mieście. Impreza odbędzie się w hali sportowej MOSiR. Chcemy zaprosić gwiazdę sportu. Nie zabraknie także rozrywki. Liczymy na szeroki udział kibiców podczas plebiscytu i oczywiście na ich obecność podczas gali. Ma to być bardzo atrakcyjne widowisko.

Polecamy również