W PP 15 „U JANINKI” dzieci uczciły niepodległość

pp 15 niepodleglosc

W Przedszkolu Publicznym nr 15 cała społeczność uroczyście świętowała 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci ubrane w odświętne stroje, z chorągiewkami w dłoniach i biało – czerwonymi kokardkami na piersiach, wraz ze swoimi nauczycielkami zgromadziły się w sali gimnastycznej.

pczolook pp 15 niepodlegloscp1 p2 p4 p5 p6 p7 p9 p10 p11pczolookW scenerii barw narodowych, pani Marzena Dąbrowska poprowadziła rozmowę z dziećmi na temat ojczyzny, niepodległości oraz symboli naszego kraju. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i potrafiły wyjaśnić, czym jest godło i hymn narodowy. Przedszkolaki uczciły niepodległość śpiewając:„Polska, biało – czerwoni”; „Co to jest niepodległość”, recytując wierszyki: „Kto ty jesteś, Polak mały”; „Barwy ojczyste”; „Katechizm polskiego dziecka”. Punktem kulminacyjnym przedszkolnej uroczystości patriotycznej było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego o godzinie 11.11

Miłym akcentem narodowego święta w przedszkolu, był aktywny udział chętnych rodziców, za co dyrekcja i grono pedagogiczne składa serdeczne podziękowania.

Polecamy również