Dwa kilometry życzliwości w PSP 4

dzien zyczliwosci

W dniu dzisiejszym w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim obchodzono z wielkimi uśmiechami i miłymi słowami Dzień Życzliwości i Pozdrowień.dczolo d1 d2 d3 d4 d5 d6 d7 d8 d9 d10 d11 d12 d13 d15 d16 d17

Od samego rana uczniowie z Samorządu Uczniowskiego w drzwiach życzliwie witali każdego kto przyszedł do szkoły, obdarowując rodziców odprowadzających swoje pociechy naklejkami w postaci uśmiechniętych buziek.

W szkole przygotowano profesjonalne studio fotograficzne gdzie każdy uczeń oraz nauczyciel mógł wziąć udział w sesji fotograficznej z przyjacielem, koleżanką, kolegą lub nauczycielem.

Uczniowie z klas młodszych odwiedzili swoich młodszych kolegów i koleżanki z pobliskiego przedszkola, zaś starsi uczniowie przekazali miłe słowa i uśmiechy swoim starszym kolegom z II LO im. J. Chreptowicza, oraz pracownikom z sąsiadujących ze szkołą instytucjami.

W szkole przez cały dzień pracowała uczniowska poczta życzliwości. Każdy mógł napisać miłe słowa, które pod koniec dnia za pośrednictwem szkolnego listonosza trafiły do adresatów.

Dnia dzisiejszego rozstrzygnięto również konkurs na najdłuższy klasowy łańcuch życzliwości składający się z życzliwych słów i pozdrowień. W ramach konkursu uczniowie utworzyli wspólny „Czwórkowy Łańcuch Życzliwości”, który osiągnął 1949m długości. Najdłuższy łańcuch klasowy (345m) stworzyła klasa 6A , która wybierze się na pizzę ufundowaną przez pizzerię Da Grasso.

Dzisiejszy dzień połączył naszych uczniów łańcuchem życzliwości – mówi dr Agnieszka Batóg, dyrektor szkoły – Pragnę zaznaczyć, że nasi uczniowie są bardzo życzliwi nie tylko w Dniu Życzliwości ale również na co dzień, bardzo chętnie pomagają i angażują się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Dzisiejszy dzień był dowodem na to, że dzielenie się życzliwością sprawia im wiele radości i satysfakcji – dodaje.

Organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Iwony Waśniewskiej-Grunt, Justyny Chojnackiej i Moniki Majewskiej.

Polecamy również