„Lubię Ostrowiec” – uczniowie PSP nr 5 z wizytą u Prezydenta Miasta

Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 zainicjował nowy projekt edukacyjny pod nazwą „Lubię Ostrowiec”, którego celem jest poznanie zasad funkcjonowania miasta oraz czynny udział w jego rozwoju.

l1 l2Młodzież ostrowieckiej „Piątki” pragnie czuć się częścią lokalnej społeczności i angażować w działania wykraczające poza mury szkoły. Aby było to możliwe uczniowie chcą wiedzieć jak najwięcej o naszym mieście i w związku z tym, 13 listopada odwiedzili oni Prezydenta Miasta Ostrowca – pana Jarosława Górczyńskiego, który odpowiadał na pytania dotyczące funkcjonowania oraz planów rozwoju naszego miasta. Opowiadał również o tym, jak wygląda jego praca na co dzień i co najbardziej w niej lubi.

Pan Prezydent udzielił poparcia inicjatywie projektu ,,Lubię Ostrowiec”, do udziału w którym uczniowie, nauczyciele i dyrekcja PSP nr 5 zaprasza samorządy uczniowskie ze wszystkich szkół. Przy wsparciu Urzędu Miasta zostanie zorganizowane spotkanie wszystkich samorządów szkolnych, w trakcie którego zostaną przedstawione założenia projektu, zaś wszelkie dalsze działania w jego obrębie objęte zostaną patronatem Prezydenta Miasta.

W ramach projektu „Lubię Ostrowiec” uczniowie z PSP nr 5 odwiedzili do tej pory Sąd Okręgowy oraz Radio Ostrowiec Spotkanie z Prezydentem Miasta było kolejnym punktem tego przedsięwzięcia.

Polecamy również