Potężna eksplozja gazu

Potężna eksplozja wstrząsnęła dzisiaj ulicą Słowackiego w Ostrowcu. W jednym z domów wybuchł gaz.
– Kilka minut po godzinie ósmej otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, że w domu gaz13gaz20gaz15gaz16gaz23gaz19gaz17gaz22gaz27DSC04481przy ulicy Słowackiego 20 doszło do wybuchu gazu-informuje Sławomir Rykwa z PSP Ostrowiec.- W tym domu znajduje się sześć mieszkań. Jedna ze ścian tego budynku praktycznie się rozsypała. Druga ściana jest uszkodzona, a strop naruszony. Pogotowie energetyczne odłączyło prąd, a strażacy wynieśli butle z gazem. Z tego co ustaliśmy wynika, że starsza kobieta dogrzewała mieszkanie kuchenką gazową. Być może zakręciła kurki w kuchence gazowej, a z butli stale ulatniał się gaz. Prawdopodobnie ta pani zapaliła zapałkę i w ten sposób doszło do wybuchu. Budynek w tym stanie nie nadaje się do zamieszkania poinformowali nas członkowie Komisji Nadzoru budowlanego. Ten dom jest własnością prywatną. Mieszkało tu 9 osób. Kobieta w wieku 85 lat z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Mężczyzna został wyprowadzonym z domu. Jemu nic się nie stało. Pozostałe osoby przebywały poza budynkiem.
Pomoc poszkodowanym obiecał prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński.
– Dzisiaj budynek jest zabezpieczany, a właściciel tego budynku otrzyma wsparcie finansowe od miasta podobnie jak osoby, które w tym domu były zameldowane – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Właściciel  budynku zamierza przystąpić do szybkiego remontu tego domu.
– Nikt nie pozostanie bez dachu nad głową. Przynajmniej na kilka dni zapewnimy lokatorom tego budynku noclegi w Ośrodku Interwencji Kryzysowej – powiedział dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Stanisław Fiolik.
– Jak patrzę na to co się tu stało to łzy same płyną mi do oczy. Mieszkam w tym domu od 1986 roku. Cały dobytek znajduje się na pierwszy piętrze – powiedziała Joanna Kściuk, lokatorka domu przy ulicy Słowackiego 20.
– Wspólnie z funkcjonariuszami policji i strażakami zabezpieczamy miejsce, gdzie doszło do wybuchu – mówi komendant straży miejskiej Andrzej Kaniewski. – Osoby postronne nie mogą zbliżyć się bezpośrednio do budynku, ponieważ to jest niebezpieczne. gaz1gaz2gaz3gaz4gaz5gaz6gaz7gaz8gaz prezydentgaz butlegaz9gaz10gaz11gaz12

Polecamy również