23 tony groźnej żywicy

Dzisiaj na jednej z ulic w Ostrowcu doszło do wycieku z cysterny łatwopalnej żywicy. Konieczna była interwencja straży pożarnej.

Po przybyciu ratowników na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na poboczu drogi znajduje się cysterna wypełniona 23 tonami żywicy poliestrowej – łatwopalnej substancji. Z zaworu  usytuowanego w połowie naczepy wyciekło już około 5 litrów niebezpiecznej cieczy. Samochód został zatrzymany do rutynowej kontroli przez Inspekcje Transportu Drogowego, której inspektorzy pozostali na miejscu interwencji.
Działania strażaków po uszczelnieniu zaworu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zidentyfikowaniu substancji i ustaleniu jej charakterystyki. Strażacy ubrani w sprzęt ochrony dróg oddechowych usunęli wykorzystując sorbenty niebezpieczną substancję z powierzchni jezdni. Odpad chemiczny zabrano do jednostki do dalszej utylizacji przez wyspecjalizowaną firmę. Na tym działania zakończono, a akcja trwała prawie dwie godzin. W działaniach udział wzięło 4 zastępy i  9 ratowników.

Foto. PSP Ostrowiec

Polecamy również