Końcowe odliczanie do strajku

ewa malec

30 placówek oświatowych w Ostrowcu Świętokrzyskim zgłosiło gotowość do strajku, który prawdopodobnie rozpocznie się w poniedziałek.

– Oprócz przedszkoli nr 15 i 16, Zakładu Poprawczego i bursy szkolnej wszystkie placówki oświatowe zgłosiły gotowość do strajku mówi- Ewa Malec, przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ostrowcu . – Przewodniczący naszego związku Sławomir Broniarz zapowiedział, że podwyżki o 15 procent od stycznia i 15 procent od września to już ostatni pułap negocjacji. Na pewno na większe ustępstwa nie zgodzimy się.

Uczniowie, którzy w dniu strajku przyjdą do szkół będą mieli zapewnioną opiekę.

-W czterech placówkach – Publicznych Szkołach Podstawowych numer 1, 5, 7 i 14, od poniedziałku do środy odbywać się będą rekolekcje. – W pozostałych dyrektorzy mają zapewnić opiekę wszystkim dzieciom, które przyjdą do szkoły. Także w przedszkolach, jeśli zajdzie taka potrzeba, a kadra przystąpi do strajku, dziećmi opiekować się będą nawet dyrektorzy. Na razie nie przewidujemy organizacji zajęć w ośrodkach kultury, ponieważ byłoby to zadanie trudne logistycznie. Łatwiej będzie zająć się dziećmi w szkołach, niż w obcym terenie, gdzie jeszcze przecież musiałyby dotrzeć- poinformował Jan Bernard Malinowski naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Strajk nauczycieli ma rozpocząć się w poniedziałek o godzinie otwarcia placówek oświatowych.

 

Polecamy również