Finał przedsięwzięcia językowego w PP 15 –„Janinka w podróży po Europie”

jezyki pp15

29 listopada w Przedszkolu Publicznym nr 15 odbyło się uroczyste podsumowanie projektu językowego, realizowanego przez cały miesiąc w placówce. Koordynatorem wydarzenia była nauczycielka j. angielskiego pani Kalina Łabuz – Bębas. Przedszkolaki wraz ze swoją patronką – Janinką wybrały się do pięciu krajów Europy, aby poznać ich zwyczaje, budowle, potrawy, znanych ludzi i brzmienie ważnych słów: miłość i radość. Dzieci z grupy I Wesołe Misie poleciały samolotem do Wielkiej Brytanii, gdzie wraz z Misiem Puchatkiem wypiły herbatkę punktualnie o godzinie piątej. Grupa II Żabki udała się do Rosji, w której dzieci poznały bohaterów bajek: Wilka i zająca oraz Maszę i Niedźwiedzia. Z kolei przedszkolaki z grupy III Smerfy poleciały do Włoch, gdzie uczestniczyły w weneckim karnawale i zjadły przepyszną włoską pizzę. Podróż do Francji przydarzyła się dzieciom z grupy IV Psotki i Śmieszki, które oglądały Wierzę Eiffla oraz posmakowały francuskich bagietek. Ostatnia podróż, którą odbyła Janinka to wyprawa grupy V Biedronki do Hiszpanii, w której dzieci oglądały obrazy P. Picasso i uczestniczyły w bitwie na pomidory – La Tomatina.j1 j2 j3 j4 j5 j6 j7  j21 j22 j24 j25 jczolo

Podczas piątkowego finału gościem specjalnym i ekspertem języków obcych była pani dyrektor ZSiPP nr 3 w Ostrowcu, Marta Dobrowolska – Wesołowska, która wspólnie z dziećmi, nauczycielami i rodzicami obejrzała prezentację z odbytych podróży przedszkolaków. Ponadto sprawdziła i oceniła wiedzę dzieci na temat krajów, jakie zwiedziły, widziała także pokaz najnowszych paryskich trendów modowych. Na koniec wspólnie z przedszkolakami odtańczyła Makarenę i wzięła udział w bitwie na bibułowe pomidory na wzór hiszpańskiej La Tomatiny.

Zwieńczeniem finału „Janinka w podróży po Europie w PP 15” było wręczenie przez panią Martę Dobrowolską – Wesołowską i dyrektor przedszkola Edytę Kowalską specjalnych certyfikatów dla dzieci z każdej grupy oraz drobnych podarunków i słodyczy.

Polecamy również