CZARY MARY WOSKU LANIE – ZABAWA ANDRZEJKOWA W PRZEDSZKOLU NR 7

czary mary pp 7

a a2 a3 a4 a5 a7 a6

Andrzejkowa zabawa zawsze obfituje w wiele niespodzianek dla dzieci. W piątek cała przedszkolna brać uczestniczyła w takim wydarzeniu. Dzieci miały w tym dniu możliwość przebrania się za swojego ulubionego bajkowego bohatera. Zaroiło się więc w przedszkolu od wróżek, księżniczek, policjantów, królów, czarownic, kotków, książąt czy współczesnych bohaterów: Batmanów, Spidermenów. Radości było co niemiara.

Nauczycielki prowadzące zabawę wprowadziły przedszkolaki w świat andrzejkowych tradycji związanych z magicznym okresem wróżb i czarów. Było więc między innymi tradycyjne losowanie imion dziewczynek i chłopców którzy mogą stać się dalekiej przyszłości żonami czy mężami, odczytywanie przeznaczenia z przygotowanych kolorowych kart.

Między tymi wszystkimi wróżbami był również czas na dobra zabawę. Pojawił się i wesoły taniec z balonami, ,,gorące krzesełko”, wędrujący kapelusz czy wreszcie tak ulubiony przez dzieci ,,Woogie, boogie”. Śmiechu ale i zdrowej rywalizacji nie brakowało podczas zabaw.

Pojawiły się tradycyjne zabawy ,,Tajemnicze kolory”, jak również ,, Kim będę w przyszłości”, które wprowadziły wszystkich w dobry nastrój i wywołały wiele uśmiechów. Odrobinę magii wniosła zabawa ,,Czarodziejski pył”, dzięki której każdy przedszkolak poczuł się choć na chwilę jak prawdziwy czarodziej. Wspólne tańce oraz pląsy przy dźwiękach znanej dzieciom muzyki upłynęły pod znakiem zapytania ,,Czy wróżby się spełnią?” – czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły Dzieciom wiele radości i były okazją do spędzania czasu razem.

Andrzejkowa zabawa bardzo podobała się wszystkim uczestnikom co dało się usłyszeć w zawodzie jęku jaki dzieci wydały wiedząc, iż to koniec. Z ogromna radością przygotujemy takie spotkanie , tylko już …. za rok.

Tekst i foto PP nr 7c1 c2 c3 c4 c5 c6 c7 c8 c9 c10 c11 c12

 

Polecamy również