Pięknie i świątecznie na Rynku i ulicach. Wspólnie rozświetlmy choinkę

choinka-710x434

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński zaprasza w najbliższy piątek 6 grudnia wszystkich mieszkańców miasta na uroczyste rozświetlenie choinki. W programie o godzinie 16.00 „Piosenki na zimowy czas”, 17. 00 Wspólne rozświetlenie Mega choinki. 17.30 Mikołajkowy świat.

W tym roku na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego zamontowanych zostanie 294 sztuki dekoracji świątecznych na słupach oświetlenia ulicznego. Świecące ozdoby ledowe oświetlą główne ulice miasta, między innymi Sienkiewicza, Sandomierską, Radwana, Iłżecką, Denkowską, Okólną, Żabią, Długą, Aleję Jana Pawła II, Polną.

Montowane będą także dekoracje przestrzenne na ulicach Sandomierskiej, Sienkiewicza, wiadukcie na Alei 3 Maja oraz w „wąskiej uliczce”. Przygotowany do sezonu świątecznego zostanie także Rynek, na którym zamontowanych zostanie 10 kompletów girland igiełkowych do dekoracji głogów i świerków. Będą też, znane już mieszkańcom, kaskady na schodach, wielkogabarytowe bombki świąteczne z przejściem, świetlny globus oraz, podobnie jak w ubiegłych latach, 10 – metrowa choinka bożonarodzeniowa, będąca nie tylko ozdobą, ale i atrakcją przy której ostrowczanie i ich goście chętnie się fotografują.

Dodatkowo zamontowane zostaną kurtyny świetlne „wąskiej uliczce”, fontanna świetlna o wysokości 10 metrów na rondzie u zbiegu ulic Radwana i Denkowska, 8- metrowa choinka bożonarodzeniowa na Rondzie Republiki Ostrowieckiej.
Montaż ozdób na ostrowieckich ulicach już się rozpoczyna. Na Mikołajki, w piątek 6 grudnia, miasto będzie już bardzo świąteczne.

Polecamy również