Jest rudera- będą bloki

DSC06102Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie dokapitalizowania spółki miejskiej Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego kwotą 350 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu gmina Ostrowiec za pośrednictwem OTBS-u nabyła tereny po byłych zakładach odzieżowych „Gambo”.
– Przez kilkanaście lat ten budynek niszczał i popadał w ruinę – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Kiedyś ten zakład odzieżowy bardzo dobrze prosperował, ale na skutek nieudolnego zarządzania upadł. Obecnie teren jest porządkowany, a do wakacji budynek zostanie rozebrany pod warunkiem, że nie będą w tym przeszkadzać osoby „życzliwe”. Gmina kupiła ten teren od prywatnego właściciela za 470 tysięcy złotych, co jest ceną bardzo atrakcyjną. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować pani wiceprezydent Marzenie Dębniak, oraz pani naczelnik Annie Targowskiej za to, że trudne negocjacje z prywatnym właścicielem byłego „Gambo” zakończyły się sukcesem. Na kupionym przez gminę terenie stanie jeden lub dwa bloki wybudowane przez OTBS.

Radni serdecznie podziękowali prezydentowi w imieniu mieszkańców Ostrowca za rozwiązanie problemów z ruderą po byłym „Gambo”.DSC06111DSC06108DSC06105DSC06101DSC06112DSC06106DSC06114

– Panie prezydencie ja od wielu lat jako radny walczyłem o to, żeby ten teren został w końcu uporządkowany. Panu się to udało i za to dziękuje Panu z całego serca – powiedział radny Włodzimierz Sajda.
Podczas dzisiejszej sesji rady miasta radni minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego niedawno byłego radnego Jana Edwarda Kunata.

Polecamy również