Korepetycje w biurze poselskim

Dzisiaj w Domu Kultury „Malwa” na osiedlu Stawki odbyło się uroczyste otwarcie biura poselskiego posła Artura Gierady. W biurze będą przyjmowani interesanci. Będą tam także udzielane porady prawne, a nawet organizowane korepetycje dla uczniów. Biuro ma bardzo elegancki wystrój.
– Jeszcze podczas kampanii wyborczej, kiedy to jako kandydat na posła bardzo często pojawiałem się w Ostrowcu Świętokrzyskim padały pytania czy otworzę tutaj biuro- mówi poseł Artur Gierada.- Wtedy takie deklaracje składałem, a dzisiaj dotrzymuje słowa. Chcemy współpracować z mieszkańcami stąd też może nietypowe miejsce na biuro poselskie. Po konsultacjach z mieszkańcami i moimi współpracownikami uznaliśmy, że oddalimy się trochę od centrum miasta. Za to jesteśmy na granicy czterech dużych osiedli mieszkaniowych. Ja czuję się zaszczycony, że wspólnie ze mną będą urzędowali także samorządowcy. Każdy z mieszkańców niezależnie od tego czy będzie miał sprawę do posła, radnego wojewódzkiego czy radnego miejskiego będzie mógł znaleźć tutaj pomoc. Wspólnie ze mną w biurze urzędować będą Grzegorz Szaginian, znany samorządowiec i wspaniały lekarz, a także radny miejski Marcin Marzec, człowiek bardzo pracowity i społecznik. W biurze oprócz naszych dyżurów będą udzielane porady prawne oraz porady jak pozyskiwać środki unijne. Chcemy też organizować korepetycje dla maturzystów. Każde biuro nie tworzą meble i wystrój ale ludzie. Chcemy zachęcić mieszkańców Ostrowca, żeby przychodzili do nas nie tylko z problemami, ale także pomysłami. Chcemy zachęcić ludzi, którzy chcą pracować społecznie.

W otwarciu biura uczestniczył przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Ostrowcu Eligiusz Mich.

– Ja jestem bardzo zadowolony z tego, że w Ostrowcu mamy kolejne biuro poselskie, ponieważ komunikacja z mieszkańcami jest niezwykle ważna – mówi Eligiusz Mich. – Poseł bliżej ludzi – to zasada, którą powinniśmy wprowadzać w życie. Jeżeli chodzi o naszą partię to w Ostrowcu istnieje już biuro poselskie pani poseł Marzeny Okły- Drewnowicz, które mieści się przy ulicy iłżeckiej 20.
– Klubu obywatelskie będą niezwykle ważne w naszej pracy. Stworzenie biura, w którym dyżurować będą poseł, radny wojewódzki i radny miejski to bardzo dobry pomysł – powiedział Grzegorz Szaginan.
– Cieszę się, że jako radny miejski będę miał możliwości współpracować w ramach tego biura – mówi Marcin Marzec. – Niebawem będziemy rozpowszechniać ulotki na temat dyżurów prawnych w naszym biurze.
– Każda inicjatywa, która jest korzystna dla mieszkańców jest bardzo potrzebna – mówi asystentka prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego Agnieszka Rogalińska.– Najważniejszy jest dialog, a pan prezydent na taki dialog jest otwarty.
Dyrektorem biura poselskiego posła Artura Gierady jest Wiktor Pytlak.DSC06093DSC06094DSC06095DSC06096DSC06092DSC06097DSC06098DSC06079DSC06084DSC06085DSC06082
Otwarcie biura poselskiego miało bardzo uroczysty charakter, a o pyszny poczęstunek zadbała pizzeria „Primo”

Polecamy również