Debata na Gutwinie

Mieszkańcy Osiedla „Gutwin” nadal zmagają się z problemami wokół inwestycji budowy kanalizacji. Wiele posesji nie zostało podłączonych do sieci. Problem stanowią też drogi, które nie zostały naprawione. O tych i innych problemach mieszkańcy mogli porozmawiać podczas rady osiedla która odbyła się w budynku Szkoły Podstawowej nr 10.  W zebraniu wzięli udział: Pani wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Marzena Dębniak, pracownicy urzędu miasta, radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele spółek miejskich, straży miejskiej oraz policja która przedstawiła zebranym mieszkańcom „ Mapę Zagrożeń” naszego powiatu.. Radzie przewodniczył Mariusz Szumlak.

-Ze zgromadzonych środków finansowych zorganizowaliśmy imprezy kulturalno-integracyjne- mówi przewodniczący- między innymi „Dzień Dziecka” i „Dzień Seniora”. W ramach projektu „Osiedle od nowa” zakupiliśmy trzy tablice informacyjne .Jeśli chodzi o „Budżet Obywatelski to złożyliśmy projekt „siłownia pod chmurką”, niestety zabrakło nam głosów.

-Bardzo się cieszę że po raz pierwszy jestem na tej radzie osiedla- mówi wiceprezydent Marzena DębniakZe smutkiem stwierdzam że jest bardzo mało osób zainteresowanych, jak widzę większość to osoby zaproszone. To osiedle jest jednym z najlepiej urządzonych i zadbanych osiedli w Ostrowcu. Powstają nowe ulice, wykupowane są działki i dobrze bo w pierwszej kolejności będą one uzbrojone i wejdą w kompleks całego Gutwinu, a za około dwa lata skończy się pełna kanalizacja całego osiedla,

Podczas zebrania mieszkańcy Gutwinu zgłaszali także problem z budynkiem drewnianym stojącym przed ulicą Małe Rzeczki który grozi zawaleniem.

-Wiadomo kto tam przebywa- mówi jeden z mieszkańców osiedla-Piją alkohol i broń Boże zwrócić im jakąkolwiek uwagę. Naprawdę obawiamy się o własne życie i domagamy częstszych patroli funkcjonariuszy policji i straży miejskiej na terenie dzielnicy. Na zebraniu złożone były między innymi takie wnioski jak :

– konieczność remontu mniejszych uliczek

– uporządkowanie rowów melioracyjnych

-połączenie gminy Ostrowiec Świętokrzyski z Dębową Wolą ścieżką rowerową

M.Mro gutwin1 ro gutwin2ro gutwin3ro gutwin4ro gutwin5ro gutwin7ro gutwin8ro gutwin9ro gutwin11ro gutwin12

Polecamy również