Eleganckie mieszkania socjalne

Trwają zaawansowane prace wykończeniowe w bloku socjalnym przy ulicy Osadowej. Wszystko wskazuje na to, że pierwsi lokatorzy będą mogli wprowadzić się do nowych mieszkań już w wakacje.

– Pogoda nam sprzyja, a tempo prac pracowników Ostrowieckiego Kombinatu Budowlanego jest wręcz imponujące – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – W tym bloku znajduje się dziewięć pełnowartościowych mieszkań, z węzłem sanitarnym, centralną ciepłą wodą i ogrzewaniem. Mieszkania te wyposażone są w kuchnie. Chciałbym podkreślić, że nie są to mieszkania przeznaczone pod eksmisje. Są to lokalne dla osób, które mieszkają w zasobach gminy i regularnie płacą czynsz oraz wywiązują się ze swoich obowiązków. Wielu z tych ludzi ma mieszkania o niższym standardzie i właśnie dla nich są te nowe lokale. Nie są to lokale mieszkalne dla osób, które zalegają z opłatami oraz nie wywiązują się z obowiązków lokatorów. Przejęcie tych mieszkań przez Zakład Usług Miejskich to kwestia około jednego miesiąca. Chcemy też bardzo dobrze wyselekcjonować osoby, które zamieszkają w tym bloku. Lista osób chętnych do zamiany mieszkań jest już powoli tworzona. Już w wakacje pierwsi lokatorzy będą mogli wprowadzić się do mieszkań wyposażonych w drzwi oraz niezbędne urządzenia.

Mieszkania przy ulicy Osadowej są bardzo eleganckie. W bloku znajdują się tzw „kawalerki” oraz mieszkania dwupokojowe. Trzy mieszkania znajdują się na poddaszu.

– Obecnie w obiekcie wykonywane są podłoża oraz przystąpiliśmy do malowania ścian- informuje kierownik budowy Jacek Karek. – W łazienkach trwa układanie glazury na ścianach i terakoty na podłodze. W kuchniach i pokojach na podłodze będzie wykładzina PCV. Termin oddania bloku przypada na 22 lipca, ale na pewno blok oddany zostanie wcześniej. Standard mieszkań jest wysoki. W bloku znajdują się piwnice i pomieszczenia gospodarcze.

DSC06380DSC06383DSC06388DSC06387DSC06390DSC06391DSC06389DSC06401DSC06402DSC06403DSC06392DSC06395DSC06381DSC06396Jak zapewniają pracownicy budowy na pewno wszyscy lokatorzy wprowadzą się do nowego bloku już w wakacje.

Polecamy również