Mali Patrioci z PP 16

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Jak co roku w Publicznym Przedszkolu nr 16 w dniach poprzedzających Święta Majowe dzieci z wszystkich grup włączyły się w obchody świat państwowych 1 maja Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja. We wszystkich grupach były realizowane zajęcia o treściach patriotycznych. Dzieci uczyły się wierszy
i pieśni patriotycznych, słuchały hymnu Polski oraz legend Polskich, wykonywały chorągiewki, kolorowały flagi, godło dzięki czemu powstały piękne kąciki i wystawy patriotyczne. Różnorodne zajęcia i okolicznościowe spotkania nawiązujące do świąt państwowych rozbudzają w dzieciach poczucie tożsamości narodowej, szacunek dla symboli narodowych, kształtują w nich uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju.

Aby dobrze wychować dzieci w duchu patriotyzmu i wartości wskazane jest, aby już od najmłodszych lat miały możliwość uczestniczenia bezpośrednio, bądź pośrednio w różnych uroczystościach o charakterze patriotycznym. Pamiętajmy o tym i zawsze przypominajmy sobie ,,Kto ty jesteś…”

Życzymy wszystkim udanego weekendu majowego

Polecamy również