Tłumy na procesjach

BC1BC2BC3Tłumy mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego wzięło udział w obchodach święta Bożego Ciała. Uroczyste procesje przeszły ulicami miasta, a wierni modlili się przy ołtarzach wykonanych przy blokach, prywatnych domach i instytucjach.
-Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Bożego Ciała obecnego w Najświętszym Sakramencie- mówił
proboszcz parafii Św. Michała ksiądz Jan Sarwa. – Ta uroczystość przypomina nam, że Jezus jest tu. Tu jest Jego nauka, życie i osoba. Ta Jego nauka, życie i osoba mówi nam, że Bóg jest miłością. Bóg stworzył nas, bo chciał się z nami podzielić sobą, swoim życiem. Wzywa nas przy tym, byśmy byli Jego ludzką rodziną, byśmy tworzyli wspólnotę miłości, w której każdy z ochotą pracowałby dla szczęścia innych.
W Ostrowcu procesje rozpoczęły się o godzinie 11 i 12.

– Od kiedy pamiętam to w Boże Ciało jest bardzo ładna pogoda – mówi Justyna Serwin. – Tak jest również w tym roku. To zachęca do udziału w procesji. Procesje są uroczyste, a dzieci sypiące kwiaty wyglądają przepięknie.
– To święto to w pewnym sensie manifestacja naszej wiary chrześcijańskiej – dodaje Wanda Jaskóła
Idziemy wszyscy razem w procesji i modlimy się wspólnie.
W Polsce tradycyjne uroczystości związane ze świętem Bożego Ciała obejmują mszę świętą, po której następuje procesja do specjalnie zbudowanych na ten cel czterech ołtarzy. Przy każdym z ołtarzy odczytywany jest fragment jednej z czterech Ewangelii, opowiadający o Eucharystii. W uroczystej procesji biorą udział wierni. Dzieci posypują drogę procesji kwiatami, niesione są święte obrazy i śpiewane pieśni ku czci Najświętszego Sakramentu. Boze ciało 2Boże ciało3DSC06704DSC06706DSC06712Boze Ciało3 DSC06714Boze Cialo11Boze cialo7DSC06720Boze cialo10DSC06719Boze cialo14Boze ciało5Boze cialo9Boze Ciało4Boze cialo8

Polecamy również