Cała noc w lesie

Dzięki współpracy świętokrzyskich policjantów z Państwową Strażą Pożarną w sobotnie południe udało się odnaleźć 81- letnią kobietę, która zaginęła w piątek. Skrajnie wyczerpaną zaginioną mundurowi odnaleźli w kompleksie leśnym około dwóch kilometrów od domu.

W piątek wieczorem rodzina 81-letnej mieszkanki Grochowisk, zgłosiła zaginięcie schorowanej matki. Kobieta wyszła z domu około godz. 13.00 nie informując nikogo o tym gdzie się udaje. Zaniepokojony syn w piątek o godz. 17.40 zgłosił ten fakt funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie. Policjanci niezwłocznie wyruszyli na poszukiwania kobiety w rejon kompleksu leśnego gdzie zaginiona była ostatnio widziana. W sobotę około godz. 11.00 w lesie w miejscowości Las Winiarki funkcjonariusz Oddziałów Prewencji Policji w Kielcach wspólnie z strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbludowicach zauważyli leżącą kobietą, którą okazała się zaginiona wczoraj 81-latka.

Kobieta całą noc spędziła w lesie w rejonie nowobudowanego domu. Skrajnie wyczerpana przemokniętą staruszkę mundurowi przekazali pod opiekę lekarzy. Profesjonalna akcja ratunkowa mundurowych zapobiegła tragedii zważając na fakt, że aura nie była sprzymierzeńcem zaginionej.

Polecamy również