Kolejna „sobota ze zdrowiem”

W Publicznej Szkole Podstawowej numer 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim, po raz kolejny w tym roku przeprowadzono akcję „Sobota ze zdrowiem”. Tym razem dotyczącą badań w kierunku osteoporozy.

– Wkomponowaliśmy się w obchody Światowego Dnia Osteoporozy, który przypada 20 października – mówi organizatorka Joanna Pikus, wiceprzewodnicząca Rady Miasta. – Wyszliśmy napsp51psp52psp53psp54czolookprzeciw potrzebom mieszkańców, o czym świadczy fakt, że zapisało się na te badania około 200 osób, a w trakcie rejestracji dochodzą kolejne.

Osteoporoza nie dotyka już tylko osób starszych. Coraz częściej cierpią na nią osoby młodsze, co jest związane z trybem życia i postępem technologicznym, nieodpowiednią dietą.

– Akcję „Sobota ze zdrowiem” zapoczątkowali radni z naszego klubu, sami ją także finansują, dlatego zawsze ją wspieram – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Będziemy te akcje kontynuować, bo jest na nie zapotrzebowanie. Coraz więcej środowisk chce nas wspierać, dzisiaj na przykład mamy pomoc członków Polskiego Czerwonego Krzyża.

Osoby, które zgłosiły się na badania mogły także zasięgnąć porady lekarskiej diabetologa Małgorzaty Bień. Oprócz oprócz poziomu wapnia, badano także poziom cukru we krwi. Każdy, u którego stwierdzono, że jest on za wysoki, otrzymywał bezpłatny glukometr.

Polecamy również