Zatrzymani poszukiwani

Ostrowiecki kryminalny w czasie wolnym od służby zatrzymał dwoje poszukiwanych. Najpierw dzięki spostrzegawczości policjanta zatrzymana została 30-latka,  poszukiwana przez rzeszowską prokuraturę. Po kilku godzinach ten sam funkcjonariusz zatrzymał 26-latka. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Śródmieścia za dokonaną kradzież. Dzięki zaangażowaniu i instynktowi funkcjonariusza zatrzymani nie unikną odpowiedzialności.

Każdego dnia ostrowieccy policjanci wykonują czynności na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. Między innymi ich zadania polegają na zatrzymywaniu osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. W służbie czy po służbie, zawsze rzetelnie i profesjonalnie podejmują i wykonują czynności.

Wczoraj niezwykłą spostrzegawczością oraz czujnością wykazał się policjant z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy, zajmujący się na co dzień właśnie poszukiwaniem osób zaginionych i ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Stróż prawa, kilka minut przed godziną 09.00 będąc w czasie wolnym od służby zauważył na jednym z miejscowych osiedli kobietę. Funkcjonariusz rozpoznał ją jako osobę poszukiwaną. Była to 30-latka poszukiwana przez Prokuraturę w Rzeszowie na podstawie Postanowienia o poszukiwaniu oraz zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu. Ostrowczanka po wykonanych czynnościach procesowych została zwolniona.

Trzy godziny później, jadąc na służbę, ten sam policjant znów wykazał się dużą czujnością. Na jednej z ulic miasta zauważył on poszukiwanego 26-latka. Błyskawiczna reakcja ostrowieckiego kryminalnego sprawiła, że ukrywający się od miesiąca ostrowczanin został zatrzymany i trafił do aresztu. Był on poszukiwany na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Śródmieścia. W więziennej celi za dokonaną kradzież ma do odpokutowania karę 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Dzięki zaangażowaniu i szybkiej reakcji funkcjonariusza zatrzymani nie unikną odpowiedzialności.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

 

Polecamy również