Wielkie sprzątanie miasta

Pracownicy Zakładu Usług Miejskich zostali postawiani w stan najwyższej gotowości. Od rana w poniedziałek brygady uzbrojone w szczotki, zmiotki, mopy i łopaty przystąpią to generalnych porządków na Rynku, gdzie o godzinie 16 pojawi się Prezydent RP Bronisław Komorowski.
– Do naszego miasta przybywa „Głowa Państwa”, więc Ostrowiec musi prezentować się bardzo elegancko – mówi dyrektor Zakładu Usług Miejskich Zbigniew Wesołowski. – Plac zostanie zamieciony i wymyty. Podobnie jak ławki. Uzupełnione zostaną żarówki w ulicznych latarniach tam, gdzie to będzie konieczne. Jeżeli prezydent będzie jechał samochodem to także ulice dojazdowe do Rynku zostaną porządnie wypucowane.
Prezydent Polski stojąc na scenie na Rynku będzie widział same banki. Paradoksalnie może pomyśleć, że Ostrowiec to bogate miasto.
Nadal tajemnicą pozostaje to czy Prezydent Polski do Ostrowca przyjedzie w kawalkadzie samochodów czy też przyleci śmigłowcem. Pojawiły się plotki, że prezydent wyląduje helikopterem na lądowisku na osiedlu Pułanki lub na boisku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Żeromskiego. Co niektórzy twierdzą, że Bronisław Komorowski przyjedzie do Ostrowca specjalnym autem.
– Nie był zwoływany specjalny sztab, ale wszystko wskazuje na to, że Bronisław Komorowski przyjedzie do Ostrowca samochodem – mówi zastępca komendanta straży miejskiej Marcin Gruszka. – Przemawia za tym fakt, że nikt z kancelarii prezydenta nie kontaktował się z nami w celu ustalenia lądowiska dla helikoptera, które w takim przypadku musi być specjalnie przygotowane. Poza tym Bronisław Komorowski zamierza odwiedzić kilka miast w województwie świętokrzyskim i chyba autem będzie mógł się wygodniej przemieszczać.
Jako ciekawostkę przypominamy, że w 2000 roku ubiegający się o reelekcję ówczesny Prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski przybył do Ostrowca samochodem. Wówczas do Rynku dojechała ogromna kawalkada aut, a największy plac w mieście od rana obstawiany był przez funkcjonariuszy służb mundurowych łącznie ze snajperami na dachach budynków.
Prezydent Bronisław Komorowski przebywał już w Ostrowcu w roku 2012 na specjalne zaproszenie Starszego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Marcina Jabłońskiego z okazji 250-lecia Ostrowieckich Cechów Rzemieślniczych. Wówczas to spotkał się z miejscowymi przedsiębiorcami oraz mieszkańcami Ostrowca w parku miejskim.

Polecamy również

Dodaj komentarz