Zbiórka na terapie

z1

Już w najbliższy weekend, 18 i 19 maja w Ostrowcu Św. odbędą się zbiórki przeznaczone na terapie wspomagające dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej 33. Podczas Street Food Festival zorganizowanego na Rynku miasta przez Inicjatywę Społeczną Ostrowiec 2015 oraz Street Food Polska prowadzona będzie zbiórka nakrętek oraz pieniędzy przez Stowarzyszenie na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim „Źródło”, natomiast w niedzielę na Gutwinie I bieg charytatywny „Ostrobiec po szczęście” zorganizowany przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec”.

z2 z3 z4 z5 z6 z7 z8Uczniowie i nauczyciele z ZSS w Ostrowcu Św. bardzo chętnie włączają się w różnego rodzaju akcje organizowane na terenie miasta. We wrześniu zbierali pieniądze i sprzedawali rzeczy wykonane przez uczniów ZSS podczas pikniku zorganizowanego przy parafii św. Jadwigi Królowej na rzecz Igorka, a w marcu tego roku przyłączyli się do zbiórki dla Oskarka zorganizowanej przez „Fundację Bo w Nas jest Moc”. Co roku biorą udział w zbiórkach żywności dla najuboższych, organizowanych na terenie naszego miasta przez Polskie Banki Żywności oraz przez Caritas. Uczniowie co roku włączają się jako wolontariusze w zbiórki organizowane przez WOŚP. Przez cały rok szkolny na terenie szkoły prowadzona jest zbiórka nakrętek prowadzona przez Klub Młodego Ekologa, który działa w Zespole Szkół Specjalnych. W ten sposób uczniowie wspomagają podopiecznych OSPZ Animals, gdyż za pieniądze uzyskane podczas zbiórki kapsli kupowana jest karma. Uczniowie uczą się w ten sposób szacunku do naszych najmniejszych przyjaciół – zwierząt oraz propagują różne akcje ekologiczne.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do przyłączenia się w tych dniach do akcji wsparcia niepełnosprawnych uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. Zebrane w tych dniach środki będą przeznaczone na różnego rodzaju dodatkowe terapie prowadzone w placówce. Dzięki zebranym funduszom uczniowie będą mieli zajęcia dogoterapii, hipoterapii czy zajęcia na basenie. Są to terapie, które wspomagają rozwój dzieci na różnym poziomie niepełnosprawności. Przyczyniają się do poprawy funkcji motorycznych w zakresie motoryki dużej i małej, podniesienia kompetencji komunikacyjnych poprawy w zakresie koncentracji uwagi, stymulacji różnych zmysłów, sprzyjają wyciszeniu i relaksacji.

Tekst i Foto. ZSS Ostrowiec

Polecamy również