41-latek z zarzutami posiadania znacznej ilości narkotyków i ich uprawy

Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali 41-latka. Mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego podejrzany jest o uprawę konopi innych niż włókniste oraz posiadanie blisko 130 gramów marihuany. Teraz trudniącemu się nielegalnym procederem może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przypuszczali, że 41-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego może trudnić się narkotykowym procederem. W związku z tym wczoraj stróże prawa wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy postanowili zweryfikować swoje podejrzenia. Krótko później potwierdzili oni swoje przypuszczenia. W trakcie czynności, policjanci zabezpieczyli blisko 130 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Dodatkowo śledczy ustalili, że 41-latek trudnił się uprawą konopi innych niż włókniste. Bowiem zabezpieczyli w jego mieszkaniu 7 nielegalnych roślin oraz specjalistyczne oprzyrządowanie, które służyło do ich uprawy.

Dzisiaj 41-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz uprawy konopi innych niż włókniste, do których się przyznał.

Teraz może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polecamy również