Aktywna Majówka z MOSiRem

majowka z mosiremOdciągnij rodzinkę od ekranów telewizorów i zorganizuj wycieczkę do Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin i na Pływalnię Rawszczyzna! Przed nam długi weekend i wspaniała okazja do zaczerpnięcia świeżego powietrza oraz rozpoczęcia przygody ze sportem. Jeśli dotąd uprawiałeś jedną dyscyplinę lub nie uprawiałeś żadnej, to może jest dobry moment na spróbowanie czegoś nowego lub innego.

Doskonałym miejscem, gdzie można aktywnie wypocząć i zaczerpnąć różnych aktywności jest ostrowiecki Gutwin. Na długi weekend majowy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim poleca różne formy spędzenia czasu.

Bieganie

Ta forma aktywności znana jest wszystkim. Nie na darmo od zawsze mówiło się „Biegnij po zdrowie” czy „Bieg to zdrowie”. Będą to zajęcia skierowane dla początkujących osób od 15 roku życia. Zajęcia poprowadzi Izabela Komar i przekaże ich uczestnikom porady treningowe, poinformuje jak idealnie przygotować się do biegania. Przeprowadzi rozgrzewkę, pokaże ćwiczenia wzmacniające i poprowadzi krótki bieg ścieżkami leśnymi w najbliższej okolicy Gutwinu. Na zajęcia biegowe zapraszamy w sobotę (29 kwietnia) oraz w niedzielę (30 kwietnia) o godzinie 17. Udział w tych zajęciach jest nieodpłatny.

Nordic Walking

Wydawać by się mogło, że nordic walking to nic trudnego i przecież każdy potrafi dreptać z kijkami. Otóż jest to błędne wyobrażenie. Nie jest to zwykłe spacerowanie z kijami, ale specjalna technika dzięki której taki spacer jest najbardziej efektywny, a nasz organizm czerpie z niego same pozytywy. I taki właśnie trening chcemy Państwu zaproponować podczas długiego weekendu. W poniedziałek (1 maja) od godziny 17 trening przeznaczony dla wszystkich (od 6 roku życia) poprowadzi Anna Kępczyńska. We wtorek (2 maja) o godzinie 18.30 polecamy zajęcia organizowane w ramach ogólnopolskiej akcji Chodzę Bo Lubię, na które zaprasza Remigiusz Woźniak. Udział w tych zajęciach jest nieodpłatny.

Gry i zabawy w plenerze

W niedzielę (30 kwietnia), poniedziałek (1 maja) oraz w środę (3 maja) w godzinach 16-19 zapraszamy do udziału w sportowych animacjach, grach i zabawach, które poprowadzą instruktorzy Maria Jaros, Anna Kępczyńska i Izabela Komar. Nasi instruktorzy pokażą jak można atrakcyjnie spędzić czas łącząc ćwiczenia z fajną zabawą. Będą zabawy z hula-hop, tor przeszkód, rzut woreczkiem i obręczami do celu, chodzenie na szczudłach, gry zręcznościowe, warcaby plenerowe, badminton, przeciąganie liny i wiele innych atrakcji.

Dmuchańce, kajaki, park linowy, sauna, paintball

Przez pięć dni, od 29 kwietnia (sobota) do 3 maja (środa) w godzinach 11-19 w Ośrodku Wypoczynkowych udostępnione zostaną (odpłatność zgodnie z cennikiem) pneumatyczne urządzenia zabawowe, czyli popularne dmuchańce, wypożyczalnia sprzętu pływającego (kajaki, rowery wodne, deski SUP) oraz park linowy z dwoma napowietrznymi trasami. Cały czas korzystać też można ze zlokalizowanej przy brzegu akwenu wodnego na Gutwinie sauny. Dodatkowo 1 maja (poniedziałek) w godzinach 15-19 udostępniony zostanie specjalny plac do paintballa wraz z niezbędnymi do zabawy akcesoriami.

Taniej na Rawszczyznie

Podczas długiego weekendu majowego, tj. od soboty (29 kwietnia) do środy (3 maja) na Pływalni Rawszczyzna obowiązywać będą promocyjne ceny biletów dla dzieci oraz rodzin. Przykładowo bilet jednogodzinny ulgowy dla dzieci i młodzieży kosztować będzie 10zł, a rodzinny jednogodzinny dla 1 opiekuna i 2 dzieci – 35zł, 1 opiekuna i 3 dzieci – 46zł, 1 opiekuna i 4 dzieci – 57zł, 2 opiekunów i 1 dziecka – 38zł, 2 opiekunów i 2 dzieci – 49zł, 2 opiekunów i 3 dzieci – 60zł.

Pływalnia Rawszczyzna podczas Majówki będzie otwarta w sobotę i niedzielę w godzinach 9-19, natomiast 1, 2 i 3 maja w godzinach 6-21.

Polecamy również