Ostrowieccy policjanci szkolili żołnierzy

W miniony weekend policjanci z ostrowieckiej komendy wzięli udział w szkoleniu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Zorganizowane spotkanie pozwoliło podzielić się wiedzą i doświadczeniem z zakresu tematyki prowadzenia działalności patrolowej, regulacji ruchu, przeszukiwania terenu, posługiwania się sprzętem będącym na wyposażeniu Policji oraz użycia środków przymusu bezpośredniego.

Wojskowej 102 batalionu lekkiej piechoty w Sandomierzu. Spotkanie odbyło się na terenie kompleksu wojskowego na osiedlu Słonecznym. Szkolenie pozwoliło podzielić się ostrowieckim mundurowym z żołnierzami wiedzą i doświadczeniem z zakresu tematyki prowadzenia działalności patrolowej, regulacji ruchu, przeszukiwania terenu, posługiwania się sprzętem będącym na wyposażeniu Policji oraz użycia środków przymusu bezpośredniego. W pierwszy dzień szkolenie przeprowadził Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Dominik Kowalski wspólnie z dzielnicowym sierż. sztab. Grzegorzem Kwiatkiem. W niedzielę tematykę dotyczącą przeszukiwania terenu przedstawił asp. Piotr Wańdoch zajmujący się na co dzień poszukiwaniem osób zaginionych. Po omówieniu części teoretycznej słuchacze przemieścili się na teren gminy Kunów, gdzie wzięli udział w penetracji terenu za zaginionym kilka tygodni temu starszym mężczyzną z terenu naszego miasta.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i doświadczenie w czasie szkolenia przyda się żołnierzom podczas pełnionej przez nich służby.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy również